اتحادیه آفریقا کودتای نظامی در گابن را محکوم کرد

© AFP 2023اتحادیه آفریقا کودتای نظامی در گابن را محکوم کرد
اتحادیه آفریقا کودتای نظامی در گابن را محکوم کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.08.2023
اشتراک
اتحادیه آفریقا خواستار تضمین مصونیت رئیس جمهور گابن شد.
به گزارش اسپوتنیک، محمد فقی محمد رئیس کمیسیون افریقا، گفت که اتحادیه آفریقا کودتای نظامی در گابن را به شدت محکوم می کند و از نیروهای امنیتی این کشور می خواهد که امنیت رئیس جمهور مخلوع را تضمین کنند.
در این بیانیه آمده است: رئیس کمیسیون آفریقا با نگرانی شدید اوضاع گابن را دنبال می کند و کودتا را به عنوان راهی برای خروج از بحران پس از انتخابات در این کشور به شدت محکوم می کند.
همانطور که اشاره شد، شورش نظامی نقض آشکار اسناد سیاسی و حقوقی اتحادیه آفریقا از جمله منشور آفریقایی در خصوص انتخابات، دموکراسی و اصول قدرت است.
ما از ارتش و سرویس‌های امنیتی گابن می‌خواهیم به تعهدات خود کاملاً پایبند باشند و سلامت و امنیت رئیس جمهور را تضمین کنند.
Полицейские патрулируют площадь Демократии в Либревиле после попытки государственного переворота в Габоне - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.08.2023
وقوع کودتای نظامی در گابن
ارتش گابن صبح چهارشنبه از لغو نتایج انتخابات و انحلال نهادهای دولتی خبر داد.رئیس گارد جمهوری خواه، به روزنامه موند گفت که علی بونگو اوندیبا، رئیس جمهور گابن برکنار شده است، اما تمام حقوق مدنی را حفظ خواهد کرد. به گفته ارتش، علی بونگو اوندیمبا در بازداشت خانگی است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала