ایران "سزیم ۱۳۷" ساخت

© Fotolia / Alexander Raths تولید دارو
تولید دارو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.08.2023
Telegram
کارشناس: برای گرفتن سزیم و مولیبدن با مشکلات زیادی مواجه شدیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایسنا"، محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران روز 27 اوت (یکشنبه) اظهار داشت که نتیجه تحقیقات نامعین است و معلوم نیست چه زمان به نتیجه می‌رسد، اما به لطف الهی زیرساختی که در سازمان ایجاد شده و مرهون شهدا و همه کسانی هستیم که قبل از ما کار کردند، باعث شده تحقیقات نتیجه‌گرا داشته باشیم.
وی اضافه کرد: "سزیم ۱۳۷ حاصل کار شش ماهه سازمان است که با خودباوری بی نظیر توانستیم آن را تولید کنیم. ما متوقف نمی‌شویم. برای گرفتن سزیم و مولیبدن با مشکلات زیادی مواجه شدیم، اما از همکاران خواستیم سراغ این کار بروند و شاهد هستیم که این امر با اراده و دانش و ظرفیتی که وجود دارد امروز به نتیجه رسیده است.
راکتور خنداب بازطراحی شد با این فرض که نیاز کشور را پاسخ دهد، اما نمی‌شود آن را با فرض ذهنی طراحی کنیم. هدف این بود از بازطراحی راکتور ایزوتوپ مورد نیاز کشور را تولید کنیم که برای ما نیاز مبرم است علاوه بر این مهم است که اساسا ما وارد کلوپ طراحی و راه اندازی راکتور به طور مستقل شویم که خدا را شکر این اتفاق هم افتاده است و در همین مسیر پیش می رویم".
محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.07.2023
نقش دانش هسته‌ای در زندگی مردم به کتاب‌های درسی ایران می‌آید
وی درباره احتمال سفر گروسی به تهران گفت: "تنظیمات ما با آژانس برقرار است و رفت و آمدها ادامه دارد. آقای کمالوندی اخیرا به وین سفر کردند و معاون آقای گروسی هم به ایران می‌آید و ما هم در کنفرانس عمومی سالانه آژانس در اواخر شهریور شرکت می‌کنیم و در حاشیه آن با اقای گروسی دیدار و گفت‌وگو خواهیم داشت. روال جاری ما در نشست شورای حکام حفظ خواهد شد و فکر می‌کنم در گزارش درباره ایران این دوره هم همان شرایطی که در گذشته بود کمی متفاوت‌تر را تجربه می‌کنیم".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала