- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

ظاهر شدن تیپ جدید پهپادهای دریایی در نیروی دریایی اوکراین

© Sputnik / Press service of border Department of the FSB of the Russian Federation in Crimea /  مراجعه به بانک تصاویر Два малых бронированных артиллерийских катера и рейдовый буксир ВМС Украины пересекли российскую границу и движутся в сторону Керченского пролива
Два малых бронированных артиллерийских катера и рейдовый буксир ВМС Украины пересекли российскую границу и движутся в сторону Керченского пролива - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.08.2023
Telegram
یک واحد جداگانه از پهپادهای دریایی به عنوان بخشی از نیروهای دریایی اوکراین، شروع به کار کرده و پرچم رزمی مستقل به این تیپ جدید التاسیس تقدیم شده اما در روسیه، اقدامات کی یف در راستای استفاده از پهپادهای دریایی با روش های تروریست ها همطراز دانسته شده است.
به گزارش اسپوتنیک، در اطلاعیه منتشره در صفحه فیسبوک (شبکه اجتماعی ممنوعه در روسیه) نیروی دریایی اوکراین آمده است: "ولادیمیر زلنسکی، در مراسم روز استقلال اوکراین، پرچم رزمی را به تیپ جداگانه 385 سامانه‌های بدون سرنشین دریایی ویژه نیروی دریایی نیروهای مسلح اوکراین تحویل داد".
ناوهای نیروی دریایی به یکی از تاسیسات زیرساخت بندری اوکراین حمله کردند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.08.2023
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
ناوهای نیروی دریایی روسیه به یکی از تاسیسات زیرساخت بندری اوکراین حمله کردند
وجود چنین واحدی قبلاً به طور علنی نشده بود. واسیلی مالیوک، رئیس سرویس امنیتی اوکراین پهپادهای دریایی را "اختراع منحصر به فرد" این سرویس نامید.
نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه، پیش از این خاطرنشان کرد که " سرویس‌های ویژه اوکراین با هماهنگی راهنمایان غربی، حملات متعددی را با وسایل بدون سرنشین هوایی و دریایی انجام می‌دهند" که یکی از این اپیزودها به گفته وی حمله تروریستی" به پل کریمه بود که باعث کشته شدن غیرنظامیان شد. وی خاطرنشان کرد: "آمریکا و دنباله روانش با درک این موضوع که شکست روسیه تنها با اقدامات نظامی غیرممکن است، به طور فعال از روش‌های تروریستی استفاده می‌کنند".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала