اعتراف ایالات متحده به وابستگی به سوخت هسته ای روسیه

© Sputnik / Aleksandr KondratukОтработанное ядерное топливо
Отработанное ядерное топливо - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.08.2023
Telegram
مدیر اجرایی نیروگاه اورنکو ایالات متحده گفت، آمریکا هزینه اتکای بیش از حد به روسیه در زمینه سوخت هسته ای را متقبل می شود و برای حل این مشکل قصد دارد تولید اورانیوم غنی شده را افزایش داده و ظرفیت نیروگاه اورنکو در نیومکزیکو را افزایش دهد.
به گزارش بلومبرگ به نقل از اتمی کاخ سفید، ایالات متحده هزینه اتکای بیش از حد به روسیه در زمینه سوخت هسته ای را متقبل می شود و برای حل این مشکل قصد دارد تولید اورانیوم غنی شده را افزایش دهد و ظرفیت نیروگاه اورنکو در نیومکزیکو را افزایش دهد. مشاور پرانایا وادی و کارن فیلی، مدیر اجرایی اورنکو ایالات متحده.
به گزارش اسپوتنیک، مشاور کاخ سفیذ در حوزه اتمی پرانایا وادی و کارن فیلی، مدیر اجرایی اورنکو ایالات متحده به بلومبرگ گفتند:" ما هزینه های ناشی از وابستگی بیش از حد به روسیه در زمینه سوخت هسته ای را متحمل می شویم. و نه تنها ما، کل جهان."
به گزارش این نشریه، کارخانه اورنکو واقع در ایالت نیومکزیکو آمریکا، حدود یک سوم نیاز آمریکا به اورانیوم غنی شده را تامین می کند و در حال افزایش 15 درصدی تولید است.
کارن فیلی گفت که توسعه برنامه ریزی شده در کارخانه اورنکو نیومکزیکو در سال 2027 تکمیل خواهد شد. وی خاطرنشان کرد که همراه با افزایش ظرفیت شرکت اصلی در اروپا، این برای پوشش سهم Rosatom در بازار ایالات متحده کافی است. با این حال، او جزئیاتی در مورد هزینه اقدامات انجام شده فاش نکرد.
فیلی گفت: "ما تصمیم بسیار معقولی برای ایالات متحده هستیم. افزایش تولید اورنکو برای پوشش هر گونه کمبود واردات از روسیه کافی است."
در همان زمان، معاون سابق وزیر انرژی ایالات متحده و اکنون مدیر اجرایی شرکت تولید اورانیوم غنی شده برای استفاده در نیروگاه های هسته ای Centrus Energy، دن پونمن معتقد است که افزایش ظرفیت 15 درصد نیروگاه اورنکو در ایالات متحده برای تامین انرژی راکتورهای جهان کافی نیست. پونمن گفت: "غنی سازی غیرروسی برای تغذیه رآکتورهای جهان کافی نیست. حتی نزدیک هم نیست."
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала