اتحادیه آفریقا عضویت نیجر را به حالت تعلیق درآورد

CC BY-SA 2.0 / Roland Huziaker / Niamey from grand mosque theatre 2006اعلام وقوع کودتا در نیجر
اعلام وقوع کودتا در نیجر  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.08.2023
Telegram
اتحادیه آفریقا تصمیم گرفت مشارکت نیجر در فعالیت های این سازمان را به حالت تعلیق درآورد.
به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه شورای صلح و امنیت آفریقا که روز سه شنبه در رسانه ها منتشر شد، آمده است:" شورای صلح و امنیت اتحادیه آفریقا تصمیم گرفته است فوراً مشارکت جمهوری نیجر در کلیه فعالیت‌های اتحادیه آفریقا و نهادهای آن را تا احیای واقعی نظم قانون اساسی در این کشور تعلیق کند".
همانطور که در این بیانیه ذکر شده است، شورای صلح و امنیت اتحادیه آفریقا از کمیسیون این سازمان می خواهد که با همکاری نزدیک با کمیسیون جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا (ECOWAS)، فوراً فهرستی از شورشیان و حامیان غیرنظامی کودتا را برای اعمال تحریم تهیه و ارائه کند.
Нигерийцы участвуют в марше, организованном сторонниками лидера государственного переворота генерала Дж. Абдурахман Кьянти, на фото, в Ниамее - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.08.2023
شکست مذاکرات جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا و کودتاچیان نیجر
در پایان ماه جولای، ارتش نیجر در تلویزیون ملی اعلام کرد که محمد بازوم، رئیس جمهور این کشور از قدرت برکنار شده است. رهبران اکثر کشورهای غربی و سازمان منطقه ای ECOWAS کودتا را محکوم کردند. در اوایل ماه اوت، شرکت کنندگان در نشست اضطراری روسای ستاد کل نیروهای مسلح کشورهای ECOWAS که در ابوجا (نیجریه) برگزار شد، طرحی را در صورت مداخله نظامی در نیجر به تصویب رساندند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала