رونمایی پهپاد ایرانی "قاهر" در آینده نزدیک

© Sputnik / Arash Dorudi ایران از پهپاد بدون سکان رونمایی کرد+ عکس
ایران از پهپاد بدون سکان رونمایی کرد+ عکس - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.08.2023
Telegram
کارشناس: ما در این ۴۰ سال فرایند پیچیده‌ای را سپری کرده‌ایم و در این مدت هیچ پرنده‌ای در زمینه گلوگاهی فناوری زمین‌گیر نبوده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "مهر"، امیر خواجه‌فرد، رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با اشاره به وضعیت جنگنده قاهر ۳۱۳، گفت: این پروژه در دو نسخه درحال ساخت است که یکی از آن‌ها هواپیمای بدون‌سرنشین است و در ماه‌های آینده رونمایی می‌شود.
وی در ادامه اظهار کرد: "ما در این ۴۰ سال فرایند پیچیده‌ای را سپری کرده‌ایم و در این مدت هیچ پرنده‌ای در زمینه گلوگاهی فناوری زمین‌گیر نبوده است و تمام پرنده‌ها تعمیر و اورهال شده‌اند.
تقریباً بعد از جنگ حدود ۱۵ سال بنیاد دانشی محصولات را استخراج کردیم؛ زیرا برخی از این شرکت‌های بین‌المللی به ما سرویس نمی‌دادند و نمی‌دهند؛ از این‌رو برای ارتقا و ساماندهی این پرنده‌ها نیازمند استخراج فناوری آن‌ها بودیم و اکنون دانش استخراج شده و با کمک دانش و فناوری آنها درحال شکل‌گیری محصولات جدید با فناوری‌های جدید است.
در حوزه بالگردی بیش از ۱۵ تنوع بالگرد وجود دارد و این بالگردها همواره باید عملیاتی باشند. در همین کمیت نیز در حوزه هواپیما وجود دارد در نیروی هوایی کشورمان ۱۵ تنوع هواپیما وجود دارد که در زمان جنگ سه تنوع هواپیما داشتیم اما امروز ۹ تنوع به این جنگنده‌ها - از جمله جنگنده‌های شرقی و اروپایی - به ناوگان ما اضافه شده است.
دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.02.2023
کرملین به سوال مربوط به تولید پهپاد توسط روسیه و ایران پاسخ داد
در زمان جنگ بمب‌ها و موشک‌های ما نقطه‌زن نبودند، اما امروز تمام بمب‌ها و موشک‌های نصب‌شده روی جنگنده‌ها نقطه‌زن و لیزری هستند. وقتی در صنعت هوایی یک کار "های‌تک" انجام می‌شود یعنی این صنعت در همه حوزه‌ها فعال و صنعت دفاعی یک صنعت سرآمد و جوابگوی همه صنایع است.
هواپیمای ترابری سیمرغ حدود ۴ تا ۶ تن و ترابری است. قرار بود قبل انقلاب چنین هواپیمایی با چنین مقیاسی خریداری شود اما امروز به ساخت آن رسیده‌ایم. همچنین هواپیمای یاسین طی چند هفته آینده به پرواز در خواهد آمد. در جنگنده کوثر هم در حال ارتقا بمب‌ها، موشک‌ها و رادارها هستیم".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала