گزارش و تحلیل

روسیه و ایران در صدر مسابقات جهانی رباتیک

رباتیک
رباتیک - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.08.2023
Telegram
تیم ملی رباتیک دانش آموزی ایران پس از درخشش در مسابقات جهانی پکن بامداد سه شنبه ۲۴ مرداد به ایران بازگشت.
به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران، تیم ۴۲ نفره دانش آموزان ایران در این مسابقات با ۲۴ کشور جهان به رقابت پرداخت که در نهایت موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات پس از روسیه شد.
دانش آموزان در روز نخست رقابت ها در ليگ مسیر یاب شرکت کردند که با توجه به سطح بالای رقیبان نتوانستند جایگاهی بهتر از ششم کسب نمایند؛ در این ليگ کره جنوبی اول، مکزیک دوم و جمهوری چک سوم شدند.
رباتیک
رباتیک - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.08.2023
رباتیک
اما روز دوم رقابت ها روز درخشش گروه های ایرانی بود، صبح روز دوم تیم رباتیک مگا سومو هوشمند (جنگجوی هوشمند) در رده سني بالای ۱۲ سال توانست علیرغم برتری مشهود رقیبان از نظر تجهیزات فنی و تکنولوژی با خلاقیت و ابتکارات درخشان برای اولین بار در تاریخ مسابقات دانش آموزی تیمی از ایران را به مقام سوم مسابقات برساند؛ در این ليگ تیم تایلند اول و مصر جایگاه دوم را کسب کردند.
همچنین در عصر روز دوم رقابت ها در ليگ free style (خلاقیت) در رده سني زیر ۱۲ سال تیمی متشکل از دختران دانش آموز جمهوری اسلامی ایران توانست در رقابتی نزدیک جایگاه سوم را پس از چین و ایتالیا به خود اختصاص دهد.
رباتیک
رباتیک - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.08.2023
رباتیک
در روز سوم و پایانی مسابقات تیم ایران توانست درمجموع تیمی و با توجه به امتیاز بالا در technical report (گزارش فنی) پس از کشور روسیه و بالاتر از کره جنوبی به مقام دوم رقابت ها برسد.
همچنین در عصر روز سوم مسابقات دانش آموزان جمهوری اسلامی ایران با وجود رقابت نزدیک با حریفان و علیرغم حضور در جمع ۴ تیم نهایی مسابقات لیگ راگبی پس از چین ، مغولستان و مصر در جایگاه چهارم رقابت ها ایستاد.
در نهایت تیم رباتیک دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران با کسب دو مدال برنز و یک نقره به کار خود در این رقابت ها پایان داد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала