رسانه: آلمان از نزدیک موفقیت اقتصاد روسیه را زیر نظر دارد

© Fotolia / Alexandr BlinovРоссийские рубли
Российские рубли - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.08.2023
Telegram
ستون نویس آلمانی معتقد است، تحریم های اقتصادی اعمال شده توسط اتحادیه اروپا و ایالات متحده آسیب بسیار کمتری نسبت به آنچه که در ابتدا انتظار می رفت به اقتصاد روسیه وارد کرده است، دولت آلمان به دقت اوضاع را زیر نظر دارد.
به گزارش اسپوتنیک، "آلبرشت مایر" برای روزنامه آلمانی تاگس اشپیگل نوشت:" تحریم های غرب آنچنان که بسیاری از سیاستمداران در اتحادیه اروپا و ایالات متحده در ابتدا امیدوار بودند، به اقتصاد روسیه ضربه نزده است. طبق پیش بینی ها، در سال آینده، تولید ناخالص داخلی روسیه ممکن است به سطح قبل از درگیری در اوکراین بازگردد".
مایر خاطرنشان کرد که یک سال پیش، آژانس رتبه‌بندی آلمانی اسکوپ پیش‌بینی کرد که روسیه تا ده سال نمی‌تواند از عواقب تحریم‌های اعمال‌شده خارج شود.
وی ادامه داد:" اما همه چیز متفاوت به نظر می رسد. در پایان ماه جولای، مردم به این خبر توجه کردند: صندوق بین المللی پول (IMF) پیش بینی خود را برای رشد اقتصاد روسیه برای سال جاری از 0.7 به 1.5 درصد افزایش داد. این پیشرفت در برلین از نزدیک تحت نظر است".
سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان به این نشریه گفت که دولت آلمان "عمداً در حال توسعه تحریم ها" است تا اثربخشی آنها را افزایش دهد.
به گفته رودریش کیزوتر، کارشناس سیاست خارجی اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان، که سخنان او در این مقاله نقل شده است، تحریم ها تنها در صورتی کار می کنند که به طور قابل اعتماد اجرا شوند، اما به گفته وی، هنوز این اتفاق نمی افتد.
مسکو بارها اعلام کرده است که روسیه با فشارهای تحریمی که غرب از چندین سال پیش بر آن وارد کرده و همچنان در حال افزایش است، مقابله خواهد کرد. مسکو خاطرنشان کرد که غرب جسارت لازم برای اعتراف به شکست تحریم ها علیه روسیه را ندارد. در خود کشورهای غربی بیش از یک بار نظراتی مبنی بر بی اثر بودن تحریم های ضد روسیه شنیده شده است. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پیشتر گفته بود که سیاست مهار و تضعیف روسیه یک استراتژی بلندمدت برای غرب است و تحریم ها ضربه جدی به کل اقتصاد جهانی وارد کرده است. به گفته وی، هدف اصلی غرب بدتر کردن زندگی میلیون ها انسان است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала