رئیسی: همه منابع ارزی آزاد شده صرف رونق تولید می‌شود

© Photo / IRNAسید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران
سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.08.2023
Telegram
رئیس‌جمهور ایران آزادسازی بخشی از منابع ارزی این کشور را جلوه‌ای از دستاوردهای دیپلماسی عزتمندانه در مقابل دیپلماسی ملتمسانه عنوان و تصریح کرد: "همه منابع ارزی آزادشده صرف پشتیبانی از رونق تولید خواهد شد".
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت، آزادسازی بخشی از منابع ارزی ایران را "اقدامی ارزشمند"، "مایه افتخار" و "در راستای تأمین منافع ملی" ارزیابی کرد و گفت: "دستاوردهای مرتبط با امنیت و منافع ملی را نباید به تحلیل‌های حزبی و جناحی تقلیل داد".
وی افزود: "امروز موضوع مهم درباره این منابع، نحوه هزینه‌کرد آنهاست که دولت عطف به تأکید رهبر معظم انقلاب بر حمایت از تولید، تلاش خواهد کرد همه این منابع در راستای پشتیبانی از تولید و طرح‌های دارای توجیه اقتصادی در زمینه رشد تولید هزینه شود".
رئیس‌جمهور ایران در بخش دیگری از سخنانش درباره جایگاه و اقتضای بخش حقوقی در دولت و دستگاه‌های دیگر در تطبیق دقیق تصمیمات، مصوبات و عملکردها با قانون اظهار داشت: "بخش‌های حقوقی دستگاه‌های اجرایی و در رأس آنها معاونت حقوقی ریاست جمهوری موظفند تصمیمات و مصوبات را به دقت با قوانین مربوط تطبیق دهند تا هیچ تناقضی با قانون نداشته باشد".
آیت‌الله رئیسی در ادامه به نگاه و انتظار مردم از دولت مردمی در زمینه سلامت اداری اشاره کرد و مبارزه با فساد را اصلی اساسی در دولت سیزدهم دانست و از مسئولان و مدیران دولت خواست که نسبت به وقوع فساد و شکل‌گیری روابط ناسالم، پارتی‌بازی و رشوه حساس باشند و اجازه رخداد هیچ‌گونه مفسده‌ای را ندهند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала