ترور در دوقدمی زلنسکی

© AP Photo / Ludovic Marinزلنسکی رئیس جمهور اوکراین
زلنسکی رئیس جمهور اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.08.2023
Telegram
خبری از تبعید برای زلنسکی نیست. سازمان های اطلاعاتی آمریکا ترور زلنسکی را برنامه ریزی خواهند کرد.
به گزارش اسپوتنیک، جانسون مامور سابق "سیا" اطلاع داد که سازمان های اطلاعاتی آمریکا ترور زلنسکی را برنامه ریزی خواهند کرد.
لری جانسون، تحلیلگر سابق سیا در کانال "رداکتد" گفت که آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده در حال برنامه‌ریزی ترور ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به دلیل ناکامی های وی هستند.
وی گفت: "این گام آشکار بعدی است، حال چه سیا این کار را انجام دهد و یا شخص دیگری را مجبور به انجام آن کند. من فکر می کنم که زلنسکی مدت زیادی از عمرش باقی نمانده است. او از آن دسته افرادی نیست که به او اجازه داده شود به تبعید برود".
Конституционный суд Украины в Киеве - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.12.2022
زلنسکی الزامات کلیدی اتحادیه اروپا را نقض کرد
به گفته وی، سازمان های اطلاعاتی آمریکا اغلب رهبران دست نشانده خود را در کشورهای خارجی پس از پایان سودمندی آنها برای ایالات متحده از بین می برند و زلنسکی نیز بزودی به این سرنوشت دچار خواهد شد، زیرا غرب از ناکامی های نیروهای مسلح اوکراین و ناتوانی سیاستمدار اوکراینی برای سازماندهی یک ضد حمله موفق ناراضی است.
وی در ادامه افزود: "محتمل‌ترین گزینه انفجار در مقر اوست که می‌تواند به عنوان حمله موشکی روسیه انجام شود. اما من فکر می‌کنم که نظامیان اوکراین، و از جمله زالوژنی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین، بازیگران این ترور خواهند بود".
پیشتر، روزنامه سوئیسی Neue Zürcher Zeitung گزارش داد که در رابطه با شکست ضد حمله، شرکای غربی اوکراین به طور فزاینده ای از رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی توضیح می خواهند.
کاریکاتور ملخ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.12.2022
چندرسانه ای
زلنسکی در حال بلعدین اروپا در شکل ملخ + کاریکاتور
گفتنی است، همانطور که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 21 ژوئیه 2023 اعلام کرد، نیروهای اوکراینی هیچگونه موفقیتی به دست نیاوردند و متصدیان غربی به وضوح از روند این عملیات ناامید شده اند. به گفته وی، "نه منابع عظیم پمپاژ شده، نه تأمین سلاح، تانک، توپخانه، خودروهای زرهی، موشک، و نه اعزام هزاران مزدور و مستشار به کی یف کمکی نکرده و نمی‌کند.فدراسیون روسیه پیشتر یادداشتی در خصوص ارسال سلاح به اوکراین برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد، هدف قانونی روسیه خواهد بود. وزارت امور خارجه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از سوی غرب، نه تنها به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند، بلکه تأثیر منفی بر این روند خواهد گذاشت.
دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که مسکو به دقت هرگونه اظهارات در مورد ضدحمله آتی را زیر نظر دارد و هنگام برنامه ریزی عملیات ویژه آنها را در نظر می گیرد.
همانطور که ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد، وزارت امور خارجه آمریکا باید به این نکته توجه کند که سلاح های عرضه شده به اوکراین، سر از بازار سیاه و نه تنها در اروپا، بلکه در سایر قاره ها درآورده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала