زاخارووا: اوکراین در صدر فهرست بازار سیاه پیوند اعضاء

© Sputnik / The Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation /  مراجعه به بانک تصاویر ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.08.2023
Telegram
اوکراین تجارت خونین پیوند سیاه اعضای بدن را نادیده می‌گیرد.
به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز 7 اوت (دوشنبه) اظهار داشت که اوکراین به یکی از رهبران جهانی بازار سیاه پیوند اعضا تبدیل شده است، کی‌یف بر این تجارت خونین چشم پوشی می کند.
وی در ادامه افزود: "مدتهاست که مشخص شده است که اوکراین در صدر فهرست بازار سیاه پیوند اعضا تبدیل شده است. رسوایی های مربوط به خارج کردن غیرقانونی اعضای بدن از بدن افراد مرده از اواخر دهه 1990 ظاهر شد که ناشی از وخامت اوضاع اجتماعی و وضعیت اقتصادی کشور بود".
وی افزود که در ژوئن 2023، مردی در مرز اوکراین و اسلواکی دستگیر شد که به عنوان کارمند یک سازمان خیریه خاص، در قاچاق کودکان اوکراینی به خارج از کشور، از جمله برای پیوند اعضا، مشغول بود.
به گفته دیپلمات روس، وثیقه ای که دادگاه برای این جنایتکار تعیین کرد، تنها یک میلیون گریونا بود که پس از تهیه آن، متهم به جنایت سنگین آزاد و مفقود شد.
زاخارووا تاکید کرد که همزمان، مبلغ نجومی 33 میلیون گریونا به عنوان وثیقه برای نایب کلیسای "لاورای کی‌یف-پچرسک، متروپولیتن پاول" تعیین شد.
Разорваный флаг ЕС в Брюсселе - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.08.2023
اوکراین مهمترین افسانه در اروپا را نابود کرد
این امر به وضوح نشان می دهد که دولت اوکراین در حال سرپوش گذاشتن بر تجارت خونین اعضای بدن است. همچنین شواهدی وجود دارد که حاکی از دخالت اطرافیان ولادیمیر زلنسکی در این قضیه است.
این دیپلمات خاطرنشان کرد که اعضای بدن در اوکراین نه تنها به صورت سیاه آنلاین، بلکه آفلاین نیز معامله می شوند.
زاخارووا گفت: «شواهدی وجود دارد که در ژوئن 2023، نمایندگان وزارت بهداشت یکی از کشورهای ناتو با طرف اوکراینی در مورد تامین یک واگن یخچال دار با اعضای بدن انسان که اغلب در پیوند استفاده می شود به توافق رسیدند. اینها قرنیه چشم، برخی از استخوان ها، بافت های همبند، قلب و کبد هستند".
وی افزود که "کارآفرینان انفرادی" با کمک افرادی از وزارت بهداشت اوکراین و دفتر رئیس جمهور با طرف اوکراینی کار کردند.
زاخارووا در پایان گفت:" ممک است افرادی فریاد زنان بگویند: چنین چیزی غیرممکن است.اما اجازه دهید یادآوری کنم: اهدای بدن پس از مرگ و فروش اعضای بدن به خارج از کشور در اوکراین قانونی شده است. در اینجا چیز دیگری عجیب است، و آن اینکه اعضای تیم زلنسکی علاقه ای به عمومی کردن این اطلاعات ندارند، اگرچه خودشان این تصمیم را اتخاذ کردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала