Press release_Sputnik Launches Political Talk Show in Argentina - اسپوتنیک ایران  , 1920
اسپوتنیک توضیح می دهد

گزارش وزارت دفاع بریتانیا از کمک های ارائه شده به اوکراین

© AFP 2023 / Daniel Mihailescuانگلیس رزمندگان یگان نخبه خود را به اوکراین اعزام کرد
انگلیس  رزمندگان یگان نخبه خود را به اوکراین اعزام کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.08.2023
Telegram
وزارت دفاع بریتانیا گزارشی را از کمک های نظامی ارائه شده به اوکراین از ابتدای سال 2022 تا 11 جولای سال جاری به پارلمان ارائه کرد.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع بریتانیا گزارشی از کمک های نظامی ارائه شده به اوکراین را به پارلمان ارائه کرده است. این گزارش شامل اطلاعات به روز شده در مورد تامین تجهیزات نظامی از ابتدای سال 2022 تا 11 جولای سال جاری است.
این فهرست عمداً تعمیم داده شده است و فقط به دسته های نامگذاری تقسیم می شود. خاطرنشان می شود که الزامات امنیت ملی و همچنین ترس از عواقب احتمالی برای اوکراین، اجازه نمی دهد جزئیات منابع / زنجیره تامین برخی از اقلام ارائه شود.
در مجموع، تجهیرات ذیل به کی یف تحویل داده شده است: 14 تانک ("چلنجر 2") و بیش از 4 هزار گلوله. حدود 120 سامانه توپخانه و 200 هزار شلیک برای آنها، حدود 100 تفنگ پدافند هوایی و بیش از 1.5 هزار مهمات. 300 وسیله نقلیه زرهی/حفاظت شده، 140 خودروی غیر زرهی شامل خودروهای پشتیبانی، 40 دستگاه آمبولانس ویژه، 3 هلیکوپتر Sea King. حدود 100 سامانه ضد تانک و بیش از 12 هزار واحد. مهمات (این شامل موشک هدایت شونده ضد تانک های "یکبار مصرف" مانند NLAW نیز می شود). بیش از 2.5 هزار مهمات ضد بتن. بیش از 4 هزار وسیله انهدام نیروی انسانی (سیستم اطلاع رسانی، خمپاره، نارنجک) و بیش از 5 میلیون مهمات برای آنهاЕ حدود 100 موشک ضد کشتی. در رده جنگ الکترونیک، 300 سیستم پارازیت و ابزار مبارزه با آنها و همچنین 100 "هدف کاذب" (کنترل فیزیکی / دکو)، تحت مقاله "شناسایی، مشاهده و شناسایی"- 300 لیزر تعیین کننده، 200 واحد تجهیزات نوری نامشخص، از جمله پهپاد، 10 سیستم ضد رادار.
پرچم بریتانیا و اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.05.2023
سفیر روسیه در لندن: بریتانیا موشک‌هایی را به اوکراین برای حملات به شهرهای روسیه تحویل داد
علاوه بر این، قطعات یدکی و ابزاری به ارزش 4 میلیون پوند به اوکراین اهدا شده است: 1.75 هزار ایستگاه رادیویی دوربرد و برد کوتاه؛ 200 مجموعه ارتباطات ماهواره ای؛ 70 هزار جیره، 200 پالت لوازم پزشکی؛ 65 هزار مجموعه تجهیزات؛ 5 هزار دستگاه دید در شب / تصویرگر حرارتی; 10 هزار کیسه خواب؛ 12 هزار زره بدن؛ 80 هزار کلاه ایمنی از جمله این موارد هستند.
این فهرست فقط شامل اموالی است که از انبارهای نیروهای مسلح بریتانیا، یا منحصراً از بودجه بریتانیا از تأمین‌کنندگان بریتانیایی و همچنین دولت‌های خارجی یا شرکت های خصوصی خریداری شده‌اند، بنابراین، محصولات دفاعی به دست آمده از طریق صندوق بین المللی اوکراین تحت نظارت لندن را در نظر نمی گیرد.
خاطرنشان می شود که برای برخی از دسته ها (به عنوان مثال، مهمات سوراخ کننده بتن و سلاح های کوچک و سلاح های سبک) حجم اموال عرضه شده کمتر از حجم میزان برنامه ریزی شده است.
این گزارش همچنین حاوی اطلاعاتی درباره ارتش بریتانیا در اوکراین (بدون اشاره به تعداد و مکان آنها) است. طبق گزارش‌ها، وابسته نظامی بریتانیا از آوریل 2022 در کی یف مستقر است و داده‌های مربوط به جریان درگیری را جمع‌آوری می‌کند و به شرکای خود در مورد "جدی ترین مسائل دفاعی" کمک می‌کند. دخالت پرسنل نظامی برای محافظت از سفارت تایید شده است.
پسکوف: هیچ گونه تلاش برای میانجیگری میان روسیه و ترکیه به نتیجه نخواهد رسید - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.04.2023
مسکو، بریتانیا را مسئول تامین مهمات حاوی اورانیوم ضعیف شده به اوکراین می داند
برای اولین بار، ادامه آموزش انگلیسی "عملیات اوربیتال" در خاک اوکراین اعلام شد. بر اساس این سند، "از این پس این آموزش شامل پزشکان نظامی بریتانیایی می‌شود" که گفته می‌شود به آموزش و آموزش همکارانی از نیروهای مسلح اوکراین پرداخته‌اند. جمله بندی آنها مشخص نیست که آیا جزء "پزشکی" تنها در این ماموریت در حال حاضر است یا خیر.
علاوه بر این، وزارت دفاع بریتانیا از آموزش 18.7 هزار سرباز اوکراینی در چارچوب دوره های پنج هفته ای خبر می دهد. آموزش مدیریت و نگهداری انواع اصلی سلاح ها ارائه شده است و دوره های جداگانه ای برای تفنگداران دریایی، پزشکان نظامی، روحانیون برگزار شد. این برنامه ها شامل آموزش اولیه برای خلبانان در تابستان امسال است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала