بانک و بیمه مشترک بین ایران و سوریه

© Photo / IRNAبانک مرکزی ایران
بانک مرکزی ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.08.2023
Telegram
وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران از تاسیس و شروع به‌کار یک بانک و بیمه مشترک بین ایران و سوریه با شراکت طرف سوری خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، سید احسان خاندوزی در پایان دیدار با محمد سامر الخلیل، وزیر اقتصاد و تجارت و ایاد الخطیب، وزیر ارتباطات و فناوری جمهوری سوریه، افزود: طی نزدیک به دو ماه و نیم اخیر و پس از سفر مهم رئیس جمهور به دمشق و توافقات کلیدی انجام شده در حوزه ارتقای روابط اقتصادی بین ایران و سوریه، پیشرفت‌های چشمگیری در نهادسازی بین دو کشور رخ داد که شاید برای چندین سال، قفل بر آن باقی مانده بود و بعد از سفر مذکور و استقبال گرم رئیس جمهور سوریه از آیت‌الله رییسی، این قفل گشوده شد.
با توجه به اراده دو کشور برای افزایش تجارت و سرمایه‌گذاری بین ایران و سوریه، ما نیازمند این بودیم که تجار و سرمایه گذاران ایرانی بتوانند از خدمات بیمه‌ای در سوریه به شکل ویژه‌ای استفاده کرده و همچنین از سهولت بیشتری در امر نقل و انتقالات مالی و بانکی در این کشور برخوردار شوند.
Солдаты на военной базе США в Сирии. Архивное фото - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.07.2023
ایران و روسیه در تلاش برای بیرون راندن آمریکا از سوریه هستند
این دو اتفاق مبارک هم اکنون رخ داده است و من امروز به‌طور رسمی اعلام می‌کنم که ما شاهد به ثمر نشستن تلاش‌های انجام شده، هم در زمینه تاسیس یک شرکت بیمه مشترک با حضور کنسرسیومی از شرکت‌های بیمه ایرانی و البته با شراکت طرف سوری و نیز تأسیس یک بانک مشترک به نسبت سهامداری ۶۰ درصد طرف ایرانی و ۴۰ درصد طرف سوری هستیم و امروز این دو نهاد جدید به عنوان دو موتور محرک سرمایه‌گذاری بین ایران و سوریه مجوز فعالیت گرفته و شروع به‌کار کردند.
بازار سوریه چه در حوزه تجارت و چه سرمایه‌گذاری، بسیار بکر است و فرصت بسیار عالی را در اختیار شرکت‌ها، تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و تجار ایرانی قرار می‌دهد.
به نظر می‌رسد نهادسازی حوزه مالی و بیمه‌ای، به عنوان مقدمه لازم و واجب برای پیشبرد اهداف تجاری و سرمایه‌گذاری، می‌تواند خبر خوبی برای فعالان اقتصادی ما به شمار بیاید".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала