وزارت خارجه آمریکا: توانایی ارتباط و ارسال پیام به ایران را حفظ کرده‌ایم

© AP Photo / J. Scott Applewhite / وزارت خارجه آمریکا
وزارت خارجه آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.05.2023
Telegram
متیو میلر، سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا در آستانه سفر سلطان عمان به تهران گفت: توانایی ارتباط و ارسال پیام به ایران را حفظ کرده‌ایم، اما محتوای این پیام‌ها یا چگونگی ارسال آن‌ها را تشریح نمی‌کنیم.
به گزارش اسپوتنیک، متیو میلر در نشست خبری روز پنجشنبه به وقت محلی در واشنگتن در پاسخ به یک سوال گفت: ما در خصوص ادعای گفتگو‌های دیپلماتیک یا شایعات در خصوص مکالمات دیپلماتیک که بسیاری از آن‌ها در گذشته اشتباه بودند و همچنان نادرست هستند، پاسخ نمی‌دهیم.
رییس مجلس دوما در باره مسابقه قریب الوقوع انتخاباتی: ممکن است که شاهد دسیسه ها باشیم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.05.2023
ناریشکین: توافق ایران و عربستان واکنش دردناک آمریکا و انگلیس را برانگیخت
این مقام ارشد وزارت خارجه دولت بایدن در عین حال تصریح کرد:، اما همیشه اعلام کرده ایم توانایی ارتباط با ایران و انتقال و ارسال پیام‌های خود به ایران را در هر زمانی که به نفع ایالات متحده باشد، حفظ می‌کنیم.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در عین حال تاکید کرد: ما هرگز محتوای پیام‌ها یا وسیله ارسال آن‌ها را تشریح نمی‌کنیم، اما همچنان معتقدیم دیپلماسی بهترین راه قابل راستی آزمایی و پایدار برای حصول اطمینان از جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.
سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که از او پرسید: پیش از این می‌گفتید که به دلیل اعتراضات و نقض حقوق بشر در ایران، بر برجام متمرکز نیستید. آیا آن دوره گذشته است؟ تاکید کرد: ما مصمم به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای هستیم و معتقدیم دیپلماسی بهترین راه برای دستیابی به این هدف است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала