اتحادیه اروپا به دنبال ایجاد درگیری بین مولداوی و روسیه است

© Sputnik / Дмитрий Осматеско /  مراجعه به بانک تصاویر Митинг М. Санду "Европейская Молдова"
Митинг М. Санду Европейская Молдова - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.05.2023
اشتراک
وزارت خارجه روسیه : اتحادیه اروپا به دنبال راه اندازی مولداوی برای رویارویی با روسیه است، بدون اینکه آن را پنهان کند .
به گزارش اسپوتنیک، میخائیل گالوزین معاون وزیر امور خارجه در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: اتحادیه اروپا به دنبال آماده کردن مولداوی برای رویارویی با مسکو است، مسئولیت ضد روسی ماموریت غیر نظامی آنها در این کشور حتی پنهان نیست.
در پایان ماه می، شورای اتحادیه اروپا ماموریت امنیتی مشارکت مدنی خود را در مولداوی آغاز کرد. بر اساس این سند، هدف از این ماموریت، کمک به مقامات در تقویت توانایی مقابله با تهدیدات ترکیبی از جمله امنیت سایبری و مقابله با دستکاری و مداخله اطلاعات خارجی است.
او افزود : ما می بینیم که هنگام تصمیم گیری برای ایجاد ساختار درگیری داخلی دیگری در فضای پس از شوروی، اتحادیه اروپا با انگیزه های ژئوپلیتیکی هدایت می شود. اتحادیه اروپا به دنبال تحکیم مسیر غرب گرایی که توسط رهبری فعلی مولداوی دنبال می شود، کشور را برای رویارویی آماده می کند.
به گفته گالوزین، در مولداوی با شعار مبارزه با تهدیدهای ترکیبی، دخالت اطلاعات خارجی در کشور، سانسور آشکار اعمال خواهد شد، ارزش‌های غربی معرفی می‌شود و هر آنچه روسی است ریشه کن خواهد شد.
وی افزود: ما به خوبی به یاد داریم که چنین سیاستی در اوکراین به چه چیزی منجر شد. معاون وزیر امور خارجه در پایان گفت: با توجه به ماهیت کاملاً تغییر یافته اتحادیه اروپا که به ابزار ژئوپلیتیکی آمریکا و ناتو تبدیل شده است، بعید است که حضور جدید در مولداوی به تثبیت اوضاع در این کشور کمک کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала