پسکوف: روسیه اتهامات دخالت در انتخابات ترکیه را نمی پذیرد

© Sputnik / Sergey Guneev /  مراجعه به بانک تصاویر پسکوف : تقابل اطلاعاتی علیه روسیه ، تلاش برای خفه کردن کشور است
پسکوف : تقابل اطلاعاتی علیه روسیه ، تلاش برای خفه کردن کشور است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.05.2023
اشتراک
پسکوف: روسیه اتهامات مخالفان ترکیه مبنی بر دخالت در انتخابات را مطلقاً نمی پذیرد
به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه با تاکید بر اینکه روسیه به انتخاب مردم ترکیه احترام خواهد گذاشت، گفت: روسیه قاطعانه اتهامات اپوزیسیون ترکیه مبنی بر مداخله در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را رد می کند و این موضوع منتفی است.
نماینده کرملین در توضیح اظهارات کمال قلیچداراوغلو، رئیس حزب اپوزیسیون جمهوری خواه خلق ترکیه، در مورد مداخله ادعایی در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، گفت که "اظهار آقای قلیچداراوغلو سر و صدای زیادی در ترکیه ایجاد کرد. "
سخنگوی رئیس جمهور روسیه گفت: "ما بلافاصله اعلام کردیم که اتهامات دخالت در انتخابات ترکیه را قاطعانه رد می کنیم. این موضوع منتفی است." پسکوف گفت: رهبر اپوزیسیون گفته که شواهدی در مورد دخالت روسیه دارد اما هنوز آنها را ارائه نکرده است. ما مطمئن هستیم که او نمی تواند این کار را انجام دهد، زیرا آنها در واقع وجود ندارند."
سخنگوی کرملین گفت: به طور کلی، ما از این اظهارات مخالفان در ترکیه بسیار ناامید هستیم. او توجه خود را به این واقعیت جلب کرد که این حزب مخالف است که خود را پیروان مستقیم آتاتورک می نامد. پسکوف گفت: شایان ذکر است که بنیانگذار جمهوری ترکیه و معمار نگرش سیاست خارجی ترکیه مدرن، آتاتورک بود که حامی سرسخت توسعه روابط روسیه و ترکیه بود، در زمان آتاتورک بود کهپایه روابط دوستی و حسن همجواری ما گذاشته شد.
وی تاکید کرد: "اظهارات ذکر شده آقای قلیچداراوغلو به وضوح با دیدگاه آتاتورک در تضاد است. دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور فدراسیون روسیه اطمینان داد: "روسیه به نوبه خود، سطح روابطی را که در سال های اخیر به دست آمده است، ارج می نهد." به گفته وی، "دستاوردها در زمینه همکاری های متقابل سودمند در زمینه هایی مانند گردشگری، کشاورزی، تجارت، انرژی، حمل و نقل، روابط بشردوستانه و سایر زمینه ها مشهود است."
پسکوف گفت: این تعاملی است که واقعاً برای مردم دو کشور سودمند است و البته ما به انتخاب مردم ترکیه احترام خواهیم گذاشت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала