امیرعبداللهیان: سپاه پاسداران به عنوان حافظ امنیت کشور خط قرمز ماست

امیرعبداللهیان
امیرعبداللهیان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.05.2023
Telegram
وزیر امور خارجه فرانسه و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه ایران تلفنی گفت‌وگو کردند.
به گزارش اسپوتنیک و به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در این گفت‌وگوی تلفنی با یادآوری روابط ریشه دار فرهنگی و تاریخی میان دو کشور، از واقع بینانه شدن رویکرد فرانسه در قبال جمهوری اسلامی ایران بعنوان گامی مثبت یاد کرد.
وزیر امور خارجه ایران ضمن اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهور فرانسه در موضوع استقلال راهبردی این کشور، تلاش عملی برای تحقق این راهبرد را گام موثری در جهان در حال تحول کنونی دانست.
وزیر امور خارجه ایران در مورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سپاه پاسداران نقش بی بدیلی در پاسداری از امنیت ملی و مقابله با تروریسم تکفیری در منطقه دارد. سپاه پاسداران بعنوان حافظ امنیت کشور خط قرمز ماست.
کاترین کلونا،‌ وزیر امور خارجه فرانسه ضمن ابراز خرسندی از مورد توجه قرارگرفتن سیاست استقلال راهبردی مدنظر فرانسه، اظهار داشت: گفت‌وگوی سازنده بهترین مسیر برای کمک به رفع مشکلات است و در این راستا فرانسه از تداوم گفت‌وگوهای سازنده و عمیق میان دو کشور استقبال می کند.
در این تماس تلفنی کاترین کولونا از اقدام انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران برای آزادی دو تبعه فرانسوی تشکر کرد و آن را گامی موثر و اعتمادساز خواند.
طرفین در این تماس همکاری ایران و آژانس را مورد توجه قرار دادند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала