درهای نمایشگاه کتاب بین‌المللی تهران باز شد

© Photo / IRNAدرهای نمایشگاه کتاب بین‌المللی تهران باز شد
درهای نمایشگاه کتاب بین‌المللی تهران باز شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.05.2023
Telegram
درهای سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به روی بازدیدکنندگان باز شد. همزمان با نمایشگاه حضوری در مصلای تهران، نمایشگاه مجازی کتاب‌ هم آغاز به کار کرد.
به گزارش اسپوتنیک، سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار "آینده خواندنی است" از امروز، چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه آغاز به کار کرد و تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب میزبان علاقه‌مندان کتاب خواهد بود.
امسال مراسم افتتاحیه نمایشگاه نسبت به سال‌های قبل متفاوت است و به گفته مسئولان، قرار است مراسم "افتتاحیه مردمی" سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران چهارشنبه (بیستم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲) از ساعت ۱۶:۳۰ در صحن مصلی برگزار شود.
امسال برای دومین‌بار نمایشگاه مجازی کتاب تهران، همزمان با نمایشگاه حضوری در سامانه ketab.ir برگزار خواهد شد. مزیتی که برای نمایشگاه مجازی کتاب عنوان شده این است که ارائه خدمات ۲۴ ساعته بوده و علاقه‌مندان در هر ساعتی از شبانه‌روز که اراده کنند می‌توانند کتاب‌های خود را خریداری کنند و به صورت رایگان کتاب خود را در هر منطقه شهری و روستایی تحویل بگیرند.
همچنین در این دوره از نمایشگاه، برای نخستین‌بار، کتابفروشان نیز به میدان رقابت ناشران البته در بخش مجازی آمده‌اند که به گفته علی رمضانی، قائم‌مقام و سخنگوی سی و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب، این تصمیم برای برطرف کردن شبهه‌ بی‌اعتنایی به کسب و کار کتابفروشان گرفته شده است؛ هرچند این اقدام مخالفان و منتقدانی نیز دارد.
به گفته مسئولان، علاوه بر ۲۷۰۰ ناشر داخلی در بخش‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان، ۱۰۰ ناشر خارجی نیز در غرفه‌های نمایشگاه حاضرند تا کتاب‌هایی را که از سال ۲۰۱۵ تا امسال منتشر شده‌اند عرضه کنند؛ حدود ۴۵ هزار عنوان کتاب در بخش بین‌الملل عرضه می‌شود. همچنین ۲۰۰ کتابفروش در بخش مجازی حضور خواهند داشت. البته برخی از ناشران هم ترجیح داده‌اند صرفا در بخش مجازی حضور داشته باشند.
تخفیف همواره یکی از عوامل برای استقبال از نمایشگاه کتاب است و برخی به خاطر همین تخفیف‌ها به نمایشگاه می‌آیند. امسال میزان تخفیف در بخش مجازی ۱۰ درصد عنوان شده و تخفیف ناشران داخلی در بخش حضوری تا سقف ۲۰ درصد تعیین شده است.
کشور تاجیکستان به عنوان مهمان ‌ویژه نمایشگاه کتاب تهران معرفی شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала