ترامپ حکم خود را "بزرگترین شکار جادوگر" خواند

© AP Photo / Andrew Harnikدونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.05.2023
Telegram
رئیس جمهور پیشین آمریکا، حکم پرونده تلاش برای تجاوز جنسی به ژان کارول نویسنده و روزنامه نگار را شرم آور و بزرگترین شکار جادوگر خواند.
به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا در شبکه اجتماعی Truth Social با اظهار نظر درباره تصمیم دادگاه نوشت: "این حکم مایه شرمساری است؛ ادامه بزرگترین شکار جادوگر در تمام دوران".
اوایل روز سه‌شنبه، هیئت منصفه نیویورک، ترامپ را در پرونده اقدام به تجاوز جنسی علیه کارول مجرم تشخیص داد. همانطور که سی ان ان گزارش داد، هیئت منصفه به این نتیجه رسیدند که ترامپ در بهار 1996 کارول را مورد آزار و اذیت قرار داد، اما این تجاوز را مرتکب نشد، که او ابتدا این سیاستمدار را به آن متهم کرد.
دادگاه رئیس جمهور سابق را به پرداخت 2 میلیون دلار غرامت برای آزار و اذیت به عنوان بخشی از حل و فصل دعاوی مدنی محکوم کرد. علاوه بر این، ترامپ به پرداخت 3 میلیون دلار دیگر برای افترا به شاکی و آسیب رساندن به شهرت او محکوم شد.
جلسات دادگاه در مورد پرونده کارول در اواخر آوریل سال جاری و در پس زمینه کمپین انتخاباتی ترامپ که قبلاً اعلام کرده بود قصد دارد برای دومین دوره ریاست جمهوری در سال 2024 نامزد شود، آغاز شد. خود ترامپ نیز بارها اعلام کرده است که چنین شکایت هایی علیه او یک کلاهبرداری سیاسی است.
کارول در سال 2019 ترامپ را به تلاش برای تجاوز به او در دهه 1990 متهم کرد. خود ترامپ قویاً این اتهامات را رد کرد و آنها را نادرست خواند و اطمینان داد که کارول را ملاقات نکرده است و نشان داد که او با حمله به رئیس جمهور سعی دارد کتاب جدید خود را بفروشد. در پاسخ، کارول از ترامپ به دلیل آسیب رساندن به شهرتش شکایت کرد. ترامپ در دسامبر 2020 دادخواستی را برای تعلیق پرونده ارائه کرد، اما در سپتامبر 2021، یک قاضی در نیویورک از توقف رسیدگی به ادعای روزنامه نگار رئیس جمهور سابق خودداری کرد. در پایان ماه سپتامبر، وکلای کارول با ارائه سندی به دادگاه، از آماده شدن اتهامات جدید علیه ترامپ خبر دادند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала