14600 نفر قربانی خشونت‌های مسلحانه در آمریکا از ابتدای 2023

© Depositphotos.com / Bellanocheادامه خشونت مسلحانه و تیراندازی به سوی مردم در آمریکا
ادامه خشونت مسلحانه و تیراندازی به سوی مردم  در آمریکا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.05.2023
اشتراک
بر اساس آمار مرکز آرشیو خشونت‌های مسلحانه، ۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر از جمله بیش از 600 کودک و نوجوان از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون بر اثر خشونت مسلحانه در ایالات متحده جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، بر اساس آمار مرکز "آرشیو خشونت‌های مسلحانه" مجموع ۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر از ابتدای سال ۲۰۲۳ بر اثر خشونت مسلحانه در ایالات متحده در ۱۹۹ تیراندازی کور که تا شنبه (ششم مه، ۱۶ اردیبهشت) رخ داده، جان خود را از دست داده‌اند. در بین افراد قربانی، ۵۲۱ نوجوان و ۹۳ نفر کودک بوده‌اند.
بر اساس آمار این مرکز، خودکشی همچنان اکثریت مرگ‌های بر اثر سلاح گرم را تشکیل می‌دهد. در حالی که تیراندازی‌هایی که در آن‌ها ماموران پلیس دخیل بوده‌اند، به مرگ ۴۸۷ نفر منجر شده و ۵۱۵ نفر هم در تیراندازی‌های غیرعمد جان خود را از دست داده‌اند.
جدیدترین مورد این تیراندازی‌های مرگبار جمعی در ایالت تگزاس آمریکا در روز شنبه رخ داد که در یک مرکز خرید در آلن در فاصله ۴۸ کیلومتری شمال دالاس به مرگ هشت نفر منجر شد و دستکم هفت نفر بین سنین پنج تا ۶۱ سال بر اثر جراحات به بیمارستان منتقل شدند. به گفته مقامات، حال سه نفر از آن‌ها وخیم است.
تیراندازی دیگری هم اواخر ماه گذشته در این ایالت رخ داد که در آن یک مرد مسلح پنج نفر از همسایگان خود از جمله یک پسر نُه ساله را ۲۸ آوریل در خانه آن‌ها در کلیولند به گلوله بست و کشت. مظنون ۳۸ ساله سرانجام پس از چهار روز تعقیب‌وگریز سه‌شنبه دستگیر شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала