جزئیات جدید توقیف نفتکش متخلف توسط نیروی دریایی ارتش + ویدئو

© Photo / IRNAتوقیف نفتکش متخلف توسط نیروی دریایی ارتش
توقیف نفتکش متخلف توسط نیروی دریایی ارتش - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.04.2023
اشتراک
یک فروند کشتی متخلف ناشناس با نام ADVANTAGE SWEET که شب گذشته در خلیج فارس پس از تصادم با شناور ایرانی موجب مفقود و مصدوم شدن چند خدمه ایرانی شده بود، توسط نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دریای عمان شناسایی و توقیف شد.
به گزارش اسپوتنیک و به نقل از تسنیم، یک فروند کشتی متخلف ناشناس که شب گذشته در خلیج فارس پس از تصادم با شناور ایرانی موجب مفقود و مصدوم شدن چند خدمه ایرانی شده بود، توسط نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دریای عمان شناسایی و توقیف شد.
طبق اعلام ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ بر اثر تصادم یک فروند کشتی ناشناس با یک شناور ایرانی در هنگام خروج از خلیج فارس و ورود به دریای عمان که منجر به مفقود شدن دو نفر و زخمی شدن چند تن دیگر از خدمه این شناور شد، کشتی ناشناس بر خلاف مقررات بین‌المللی مبنی بر کمک به شناور و مصدومان، اقدام به فرار از خلیج فارس کرد که بلافاصله پس از درخواست از سوی مرکز تجسس و نجات دریایی (MRCC)، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اقدام به رهگیری، شناسایی و توقیف کشتی ناشناس در دریای عمان کرد.
بنابر این گزارش، در این عملیات ناوشکن بایندر نیروی دریایی ارتش با حکم قضایی، کشتی متخلف را که با پرچم جزایر مارشال در حال فرار بود توقیف و به آب‌های ساحلی جمهوری اسلامی ایران هدایت کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала