بانوی شاهین‌باز اماراتی در صحرای ابوظبی +ویدئو، عکس

© AFP 2023 / Karim Sahibبانوی شاهین‌باز اماراتی در صحرای ابوظبی
بانوی شاهین‌باز اماراتی در صحرای ابوظبی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.04.2023
Telegram
ویدئویی از بانوی شاهین‌باز اماراتی در فضای مجازی پربازدید شده است.
به گزارش اسپوتنیک، شاهین‌پروری بخشی از امارات متحده عربی بوده است و بادیه‌نشین‌ها از این پرنده برای شکار و به دست آوردن غذا در صحرا استفاده می‌کنند. عایشه المنصوری، شاهین‌باز اماراتی به همراه دختر ۹ ساله‌اش، اوشا، این ورزش سنتی را انجام می‌دهند و به شاهین‌های خود نحوه شکار حیواناتی مانند پرندگان و خرگوش را آموزش می‌دهند. عایشه این ورزش را از پدرش آموخت و از هفت ماهگی به آموزش دخترش پرداخت.
عایشه می‌گوید: "این ورزش را نه از روی اختیار شروع کردم، به خاطر عشقی که به پدرم داشتم و با همراهی او در کویر، این ورزش را دوست داشتم و شروع کردم. عایشه با ابراز علاقه به تشویق بیشتر زنان به این سرگرمی و حفظ آن، به صد‌ها زن شکار با شاهین را آموزش داد و کتابی برای کودکان در این باره منتشر کرد."
وی می‌گوید که آرزو دارم زنان بیشتری به شکار با شاهین روی آورند و پناهگاهی برای شاهین‌ها و یک مرکز خصوصی برای آن‌ها داشته باشیم. عایشه در خانه شاهین‌های خود را در فضایی تهویه شده با شن و ماسه کویر و آب نگهداری می‌کند. او رژیم غذایی آن‌ها را که شامل گوشت منجمد و تازه است، بررسی می‌کند و وزن آن‌ها را قبل از هر تمرین ثبت می‌کند. او همچنین در مسابقات و جشنواره‌های متعدد شاهین در امارات و سراسر منطقه شرکت کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала