استاندار آذربایجان‌غربی‌ از مصدومیت 165 نفر در زلزله اخیر خبر داد

© Sputnikاستاندار آذربایجان‌غربی‌ از مصدومیت 165 نفر در زلزله اخیر خبر داد
استاندار آذربایجان‌غربی‌ از مصدومیت 165 نفر در زلزله اخیر خبر داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.03.2023
اشتراک
معتمدیان: از دقایق اولیه پس از زمین لرزه، نیروهای امدادی در روستاها و کانون زلزله حاضر شده و اقدامات لازم به صورت مستمر در حال انجام است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان‌غربی‌ روز جمعه پس از عیادت مصدومان زلزله ۵.۶ ریشتری سلماس اعلام کرد: از این تعداد ۱۳۹‌ نفر به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند.
وی افزود: "همچنین ۲۶ نفر نیازمند درمان بیشتر هستند که اقدامات لازم برای آنها در حال انجام است".
استاندار آذربایجان‌غربی‌ ادامه داد: "از دقایق اولیه پس از زمین لرزه، نیروهای امدادی در روستاها و کانون زلزله حاضر شده و اقدامات لازم به صورت مستمر در حال انجام است. طبق بررسی تیم های ارزیاب به مناطق مختلف مناطق زلزله زده، خسارت ها جدی نبوده و در تعداد معدودی از روستاها ترک خوردگی‌ دیوار گزارش شده البته بررسی‌ها ادامه دارد. پس از بررسی‌های تکمیلی، میزان خسارت ها اعلام خواهد شد".
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵/۶ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهر خوی در شمال آذربایجان‌غربی را لرزاند. مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به دانشگاه تهران، ساعت وقوع زلزله را ۶:۴۷ دقیقه صبح جمعه در منطقه یزدگان خوی و در عمق هشت کیلومتری زمین اعلام کرد. این زمین لرزه در ۱۹ کیلومتری خوی، ۲۴ کیلومتری سلماس و ۲۹ کیلومتری تازه شهر، آذربایجان غربی در عمق هشت کیلومتری سطح زمین، ساعت ۰۶:۴۶:۵۴ امروز جمعه چهارم فروردین به وقوع پیوست.
زلزله ۵/۶ ریشتری شهر خوی در ایران را لرزاند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.03.2023
زلزله ۵/۶ ریشتری شهر خوی در ایران را لرزاند
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала