علاقه‌مندی مینسک به همکاری با ایران در صنعت خودرو

ایران و بلاروس
ایران و بلاروس - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.03.2023
Telegram
مینسک علاقه مند به همکاری با ایران و چین در صنعت خودرو در پس زمینه تحریم ها است.
به گزارش اسپوتنیک، الکساندر روگوژنیک وزیر صنعت جمهوری بلاروس گفت: بلاروس علاقه مند به همکاری با ایران و چین در صنعت خودروسازی در پس زمینه تحریم های غرب است.
الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس در پایان فوریه - در ماه مارس - از چین و ایران بازدید کرد.
این سفر بسیار مثمر ثمر بود. طرف چینی حمایت کامل خود را از بلاروس اعلام کرد، اظهار داشت که هیچ فشار خارجی در این کار دخالت نخواهد کرد. مذاکراتی با تعدادی از شرکت های بزرگ چینی انجام شد، توافق هایی صورت گرفت. روگوژنیک در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی Belarus 1 که روز شنبه پخش شد، گفت: در صنعت خودروسازی، در اجرای پروژه های حمل و نقل الکتریکی ... ساخت ماشین ابزار دست یافته است.
به گفته وی، با چین بر سر احداث کارخانه تولید مراکز ماشینکاری، تجهیزات تراشکاری و سایر گروه ها در بلاروس توافق شده است.
"ایران تا حد زیادی بر فشار وارد شده غلبه کرده است. تجربه این کشور در مبارزه با تحریم در نوع خود بی نظیر است. صنعت خودروسازی در ایران امروز بسیار توسعه یافته است، آنها توانستند وارداتی را که قبلا خریداری می کردند جایگزین کنند. کشورهایی که اکنون غیردوست هستند، همانطور که اکنون مشخص شد. مذاکرات (بلاروس و ایران ) مثبت بود، طرف ایرانی علاقه مند به اجرای پروژه های مشترک است: این خرید محصولات کشاورزی ما است، این حوزه مهندسی مکانیک است. میکروالکترونیک، مجتمع پتروشیمی.
به گفته وی، پتانسیل همکاری با ایران وجود دارد، علاقه متقابل وجود دارد و وظیفه این است که صادرات بلاروس در سال جاری سه برابر شود. سرپرست وزارت صنعت خاطرنشان کرد: ایران برای بلاروس نه تنها به عنوان بازار فروش، بلکه به عنوان قطب ورود به کشورهای ثالث نیز جالب توجه است. مینسک علاقه مند به همکاری با ایران در صنعت خودروسازی است، تحویل خودرو از ایران به بلاروس هم اکنون آغاز شده است. به گفته روگوژنیک، وظیفه این است که همکاری دو طرفه سودمند باشد و در مواجهه با تحریم ها به یکدیگر کمک کنیم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала