- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

فیلم تمرینات خدمه تانک های روسیه برای انهدام تانک های ناتو منتشر شد

© Sputnik / Pavel Gerasimov /  /  مراجعه به بانک تصاویر جدیدترین نوع تانک تی 90 ام
جدیدترین نوع تانک تی 90 ام  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.03.2023
Telegram
در ویدئویی که امروز جمعه توسط وزارت دفاع روسیه منتشرشد، خدمه تانک‌های روسی تی 90 ام ( T- 90M) در حال تمرینات شدید برای نابودی تانک‌های ناتو در اوکراین - M1 آبرامز آمریکایی، لئوپارد 2 آلمانی و چلنجر 2 انگلیسی هستند.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد" خدمه تانک‌های T-90M Proryv در طول دوره آموزشی، ضعیف‌ترین و آسیب‌پذیرترین نقاط جدیدترین تانک‌های ساخت غرب را که برای نیازهای نیروهای مسلح اوکراین توسط کشورهای ناتو تامین شده ، بررسی کرده و همچنین مهارت‌های خود را در زمینه تدارک آتشباری و کنترل این خودروی جنگی ارتقا می‌دهند".
این فیلم قسمتی از کلاس های تئوری را به تصویر می کشد که در آنها مربیان با تجربه نقاط ضعف تانک های غربی را برای نظامیان روسیه تعریف می کنند. خدمه در یک کلاس فی البداهه در یکی از میدان های تیر پشت جبهه عملیات ویژه، آموزش می بینند.
همچنین فیلم وزارت دفاع آموزش عملی تانکیست ها در محل تمرینات را نشان می دهد.
مربیان تاکتیک‌ها و ویژگی‌های مبارزه با تانک‌های غربی را به تانکیست ها، توپچی‌ها و فرماندهان تانک آموزش می‌دهند تا آنها اهداف را تعیین و آنها را در فاصله حداکثر چهار کیلومتری مورد اصابت قرار دهند.
در پایان ژانویه، برلین، پس از فشار شرکای ناتو، اعلام کرد که تانک های لئوپارد 2 را به رژیم کی یف تحویل داده و اجازه می دهد تانک های آلمانی از سوی سایر کشورهایی که آنها را در اختیار دارند، به اوکراین تحویل داده شود همچنین ایالات متحده از اعزام یک مجموعه گردان - 31 واحد - از تانک های مدرن آبرامز تولید خود به اوکراین خبر داد. در همان زمان، کاخ سفید تصریح کرد که این تحویل ماه ها طول خواهد کشید.
مسکو در بهار گذشته به دلیل ارسال سلاح به مقامات کی یف یادداشتی را به کشورهای ناتو ارسال کرد. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هرگونه محموله با تجهیزات نظامی برای اوکراین به هدف قانونی ارتش روسیه تبدیل خواهد شد. به گفته وی، ایالات متحده و ناتو نه تنها با انتقال سلاح، بلکه با آموزش پرسنل در بریتانیا، آلمان، ایتالیا و سایر کشورها مستقیماً در درگیری دخالت دارند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала