حجم آب سدهای ایران ۶ درصد رشد کرد

© Photo / IRNAسد زاینده رود
سد زاینده رود  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.02.2023
Telegram
حجم آب موجود در سدهای ایران از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ماه) تا ۶ اسفند ماه با رشد ۶ درصدی نسبت به سال گذشته همراه شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، بارش‌های اخیر اندکی وضعیت سدهای ایران را بهتر کرد، اما به گفته "فیروز قاسم‌زاده" سخنگوی صنعت آب از اواسط اسفندماه فرآیند ذوب شدن برف‌ها سبب تغییر در ورودی سدها خواهد شد.
بر اساس تازه‌ترین گزارش دفتر اطلاعات و داده‌های آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (اول مهرماه ۱۴۰۱) در حالی به رقم ۲۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعب رسیده که این رقم در سال آبی گذشته ۲۲ میلیارد و ۹۰ میلیون مترمکعب بوده است.
میزان آب ورودی به سدهای ایران از ابتدای سال آبی جاری تا ششم اسفند ماه ۱۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون متر مکعب شده است. در حالی که میزان آب ورودی به سدهای ایران در مدت مشابه سال آبی گذشته ۱۲ میلیارد و ۲۱۰ میلیون مترمکعب بوده است که مقایسه آن با مدت مشابه سال آبی جاری تقریبا برابری را نشان می‌دهد.
حجم خروجی آب از سدها نیز از ابتدای سال آبی جاری تا ۶ اسفندماه رقم هشت میلیارد و ۱۰ میلیون متر مکعب است، درحالی‌که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۹ میلیارد و ۴۶۰ میلیون مترمکعب بوده و کاهشی ۱۵ درصد یافته است.
سد امیر کبیر کرج - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.02.2023
کاهش 25 درصدی حجم آب سدهای تهران
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала