رونمایی قریب الوقوع از ناو پهپادبر شهید باقری و دیگر دستاوردهای جدید نیروی دریایی سپاه

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / سردار دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران
 سردار دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.02.2023
Telegram
فرمانده نیروی دریایی سپاه از رونمایی ناو شهید بهمن باقری در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این شناور یک ناو پهپادبر با باند ۱۸۰ متری است که هواپیما با چرخ بر روی آن فرود می آید.
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه خبر سیما همچنین از دیگر دستاوردهای جدید این نیرو خبرداد و گفت: ما تاکنون ۹ الحاق را برگزار کردیم و ۶۵۰ فروند شناور با بردهای متفاوت را ظرف سه سال به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه الحاق کردیم. ما پیش از این ۵۵ نات سرعت را در شناورهای خود داشتیم که این عدد به ۷۵ و ۹۰ رسیده است و در آینده این عدد به ۱۱۰ نات خواهد رسید.
وی افزود: رسیدن به سرعت‌های مذکور در شناورهای ما در حالی است که بیشترین سرعت شناورهای آمریکایی ۳۰ الی ۳۵ نات است در حالی که ما به سرعت ۳ برابری آن‌ها رسیده‌ایم.
سردار تنگسیری بیان کرد: ما در آینده نزدیک شناور شهید سلیمانی ۲ با نام شهید حسن باقری است که طراحی آن به صورت بومی توسط جوانان ما طراحی و تولید شده است را به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه در منطقه دوم دریایی سپاه الحاق خواهیم کرد.
وی افزود: این شناورها رادار گریز هستند و تاب‌آوری آن‌ها بسیار بالاست و موشک‌های آن نیز به صورت بومی در داخل کشور در حال ساخت هستند.
امیرعبداللهیان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.01.2023
امیرعبداللهیان: اگر قرار باشد علیه سپاه پاسداران اقدامی انجام شود، پاسخ ایران سخت خواهد بود
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با اشاره به ویژگی‌های شناور شهید سلیمانی بیان کرد: این شناور نخستین شناور ساخت جمهوری اسلامی ایران است که ۱۲ فروند موشک پدافندی نواب برای آن نصب شده است و می‌تواند با برد عملیاتی ۵ هزار مایل به راحتی از چابهار تا هندوستان رفته و بازگردد.
سردار تنگسیری همچنین اعلام کرد: ما ۹۰ فروند شناور موشک‌انداز و راکت انداز در نیمه اول اسفندماه امسال را وارد سازمان رزم خود خواهیم کرد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه از الحاق شناور شهید مهدوی به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه خبرداد و گفت: ما در آینده نزدیک شناور شهید مهدوی با سرعت ۱۸ گره دریایی را به طور رسمی وارد سازمان رزم نیروی دریایی سپاه الحاق خواهیم کرد.
وی افزود: شناور شهید مهدوی با طول ۲۴۰ متر و ارتفاع ۲۱ متر یک ساختمان ۸ طبقه دارد که آسانسور بر روی آن نصب شده است. کارکرد شناور شهید مهدوی به عنوان یک پایگاه متحرک است که برای اجرای ماموریت‌های مهم در آب‌های دوردست مانند اقیانوس‌ها با شناورهای ما هم‌پایی می‌کند. در واقع، شناور شهید مهدوی به راحتی قادر است تا محدوده سریلانکا و آمریکا نیز حضور پیدا کند.
سردار تنگسیری با اشاره به سایر ویژگی‌های شناور شهید مهدوی بیان کرد: شناور شهید مهدوی به ۴ فروند موشک‌هایی با برد ۷۵۰ و ۳۰۰ کیلومتر بر مجهز است و سه فروند بالگرد می‌تواند بر روی عرشه آن نشست و برخاست انجام دهد.
وی افزود: این شناور قادر است در هر پایگاه متعلق به امواج دریا و اقیانوس‌ها می‌تواند به عنوان یک پایگاه دریایی متحرک و چابک حضور پیدا کند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه در پاسخ به سوالی درباره ماموریت‌های این نیرو در حوزه اقیانوسی و آب‌های دوردست نیز بیان کرد: ما سه فروند شناور اقیانوس‌پیما داریم که یکی از آن‌ها شهید رودکی است در ماموریت اقیانوسی در شمال اقیانوس هند در حال انجام ماموریت است.
وی ادامه‌داد: شناور شهید مهدوی که ویژگی‌های آن را خدمت شما عرض کردم دیگر شناور اقیانوس پیمای ما خواهد بود و شناور شهید بهمن باقری نیز سومین شناور نیروی دریایی سپاه برای انجام ماموریت‌های اقیانوسی و آب‌های دوردست خواهد بود.
سردار تنگسیری همچنین در ادامه از رونمایی ناو شهید بهمن باقری در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این شناور یک ناو پهپادبر با باند ۱۸۰ متری است که هواپیما با چرخ برای آن فرود آمده و با چرخ نیز پرواز خواهد کرد.
وی افزود: در قسمت زیرین شناور شهید باقری نیز حدود ۳۰ فروند شناور موشک‌انداز کلاس عاشورا حمل می‌شود.
وی افزود: تجهیز یک شناور تندرو به موشک با برد ۱۸۰ کیلومتری این کار در دنیا نظیر ندارد که برای یک شناور با طول ۱۳ متر چنین تجهیزات و تسلیحاتی استفاده شود.
سردار تنگسیری با اشاره به حکم ابلاغ شده توسط فرمانده کل قوا به وی بیان کرد: یک بند از حکم ایشان خطاب به من این بود که نیروی دریایی در تراز انقلاب اسلامی بسازید. امروز نیز در کشورمان و میان مردم و نسل جوان ما افرادی هستند که می‌شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تراز انقلاب اسلامی در نیروی دریایی سپاه تبدیل شد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه از فعالیت در حوزه شهرهای شناوری زیرزمینی در این نیرو خبر داد و گفت: ما در خلیج فارس و دریای عمان دارای مرز ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتری هستیم و قطعاً یکی از کارهای راهبردی ما ایجاد شهرهای راهبردی زیرزمینی در طول این سواحل است.
وی ادامه داد: ما در طول این سواحل خود جوانان را آموزش داده و سازمان می‌دهیم که در طول این ساحل هرکجا که لازم باشد وارد معرکه با دشمن شوند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала