وزارت دفاع روسیه: اوکراین در حال آماده سازی یک اقدام تحریک آمیز علیه ترانس نیستریا است

© Sputnik / Natalia Seliverstova / وزارت دفاع روسیه
وزارت دفاع روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.02.2023
Telegram
وزارت دفاع روسیه در کانال تلگرامی خود اعلام کرد رژیم کی یف با کمک نیروهای مسلح اوکراین و ناسیونالیست های آزوف (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) در حال تدارک یک اقدام تحریک آمیز مسلحانه علیه ترانس نیستریا است.
به گزارش اسپوتنیک، در اطلاعیه وزارت دفاع روسیه آمده است: "طبق اطلاعات موجود، رژیم کی یف در حال تدارک یک تحریک مسلحانه علیه جمهوری ترانس نیستریا مولداوی در آینده نزدیک است که توسط واحدهای نیروهای مسلح اوکراین و از جمله با مشارکت تشکیلات ملی گرای "آزوف" انجام خواهد شد."
Участники акции протеста оппозиции, обвиняющие действующую власть в неспособности справиться с кризисом в Молдавии, на одной из улиц Кишинева - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.02.2023
لاوروف: مولداوی، اوکراین بعدی است
به گفته این وزارتخانه، کیف قصد دارد به عنوان بهانه برای حمله به جمهوری ترانس نیستریا مولداوی، گویا "حمله نیروهای روسیه" را از قلمرو ترانس نیستریا صحنه سازی کند. برای انجام این کار، خرابکاران از لباس نیروهای مسلح روسیه استفاده خواهند کرد.
وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که از نزدیک اوضاع در مرز بین اوکراین و جمهوری ترانس نیستریا مولداوی را زیر نظر دارد و "آماده پاسخگویی به هرگونه تغییر در اوضاع است."
جمهوری ترانس نیستریا مولداوی منطقه ای در شرق مولداوی است که پس از فروپاشی شوروی اعلام جدایی از این کشور کرده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала