امیرعبداللهیان در بغداد: از بازگشت عراق به نقش طبیعی خود خرسندیم

© Sputnik / Evgeniy Biyatov /  مراجعه به بانک تصاویر عبداللهیان: طرح صلح پیشنهادی ایران برای سوریه به سازمان ملل ارائه می شود
عبداللهیان: طرح صلح پیشنهادی ایران برای سوریه به سازمان ملل ارائه می شود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.02.2023
Telegram
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به خرسندی ایران از بازگشت عراق به نقش طبیعی و موثر خود در منطقه گفت: "این سفر با هدف پیگیری موضوعات دوجانبه، مسائل مهم منطقه ای و بین المللی صورت می گیرد".
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان که به دعوت "فواد حسین" همتای عراقی خود به بغداد سفر کرده است، قرار است در این سفر دو روزه با مقام‌های سیاسی و قضائی عراق، دیدار و درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفت و گو کند.
وزیر امور خارجه ایران به خبرنگاران گفت: "این سفر با هدف پیگیری موضوعات و مناسبات دو جانبه صورت می‌گیرد".
امیرعبداللهیان ادامه" داد: مشورت‌های نزدیکی بین تهران و مقامات عالی رتبه عراق در خصوص مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی وجود دارد. ما امروز به دعوت جناب آقای فواد حسین وزیر امور خارجه عراق در بغداد هستیم تا بتوانیم آن مشورت‌ها را تکمیل کنیم".
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: "طبعاً نقش منطقه‌ای عراق، امروز بیش از هر زمانی برجسته شده و حضور ما هم در عراق همزمان با برگزاری نشست پارلمان‌های عربی در این کشور است و این هم نشان می‌دهد که عراق به جایگاه طبیعی خود بازگشته است".
حسین امیرعبداللهیان تصریح کرد: "ما با توجه به رابطه ممتازی که با عراق داریم و موضوعات متنوعی که در دستور کار روابط دو کشور وجود دارد از اینکه کشور دوست و برادر عراق در جایگاه طبیعی خود در منطقه قرار دارد، احساس رضایت و خرسندی می‌کنیم".
وزیر امور خارجه ایران همچنین در محل کشته شدن سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در مسیر فرودگاه بغداد توقف و به مقام آنها ادای احترام کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала