قول عراق برای پرداخت قریب الوقوع مطالبات شرکت های ایرانی

CC BY 4.0 / IRNA / مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران
مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.02.2023
Telegram
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران در سفر به بغداد از وعده مقام های عراقی در پرداخت قریب الوقوع مطالبات شرکت های ایرانی خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از ایرنا، "مهدی صفری" معاون وزیر امور خارجه ایران با عبداللطیف رشید رئیس جمهور عراق در بغداد دیدار و در این دیدار اعلام شد: "عراق به زودی پرداخت مطالبات مالی شرکت‌های ایرانی را اجرایی خواهد کرد".
مهدی صفری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه ایران که در راس هیاتی اقتصادی به بغداد سفر کرده، با رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر امور خارجه عراق دیدار کرد.
صفری درباره پیام محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران به نخست وزیر عراق به خبرنگاران گفت: محمد شیاع السودانی اعلام کرد به زودی هم پرداخت مطالبات مالی شرکت‌های ایرانی را اجرایی می کند و هم هزینه تکمیل طرح راه آهن شلمچه، بصره و بزرگراه خسروی به بغداد را در بودجه سال کنونی (2023) قرار داده است.
صفری افزود: "همچنین قرار شد تا ظرف کمتر از یک ماه دیگر کمیسیون اقتصادی ایران و عراق، پس از سال‌ها وقفه بار دیگر از سر گرفته شود".
معاون وزیر خارجه ایران بر لزوم توسعه مناسبات با عراق در زمینه های اقتصادی و تجاری تاکید و ابراز امیدواری کرد که در این خصوص نتایج مثبتی حاصل شود.
مهدی صفری تاکید کرد: "کمیسیون مشترک ایران و عراق که سالیان سال است برگزار نمی شود، در چند روز آینده برگزار خواهد شد و همچنین جمع بندی درباره اقدامات در زمینه شهرک های صنعتی مشترک انجام شد تا بتوانیم تولیدات مشترک برای صادرات به عراق و کشورهای همسایه عراق داشته باشیم".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала