نتانیاهو می گوید با پوتین در مورد خاورمیانه سازش پیدا کرده است

© Sputnik / Sergey Guneev / بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در نشستی در کرملین
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در نشستی در کرملین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.02.2023
Telegram
نتانیاهو می گوید با پوتین بر سر منافع اسرائیل در خاورمیانه سازش پیدا کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل مدعی است که با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بر سر منافع در خاورمیانه سازش پیدا کرده است.
به گفته نخست وزیر اسرائیل، ایران خواهان ایجاد ارتش و استقرار آن در سوریه در نزدیکی مرز اسرائیل است. علاوه بر این، تهران گفته می شود که با توسعه سلاح های هسته ای به دنبال نابودی دولت یهود و به خطر انداختن ساکنان آن است.
سامانه موشکی اسرائیلی گنبد آهنین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.02.2023
اسرائیل در نظر دارد سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین را برای اوکراین تامین کند
در ابتدا به پوتین گفتم: ببینید، ما یک انتخاب داریم: می‌توانیم به رویارویی برویم یا زبان مشترکی پیدا کنیم. اسرائیل آزادانه عمل می کند. <...> ما در اقدامات شما در سوریه دخالت نمی کنیم و شما ما را به حال خود رها می کنید. نتانیاهو به فرانسوی گفت: "ما مصالحه ای پیدا کرده ایم که در خدمت منافع اسرائیل است و بنابراین پوتین فکر می کند که این منافع روسیه را تهدید نمی کند." کانال تلویزیونی LCI.
همانطور که این سیاستمدار افزود، دو رهبر تصمیم گرفتند "همدیگر را به حال خود رها کنند."
در 1 فوریه، نتانیاهو خاطرنشان کرد که اسرائیل خواهان رویارویی نظامی با روسیه نیست.
وی در عین حال اذعان کرد که دو کشور "روابط دشواری" دارند. به گفته وی، این امر به این دلیل است که در مرز سوریه، هواپیماهای اسرائیلی و روسی "در فاصله کم" از یکدیگر پرواز می کنند. نتانیاهو خاطرنشان کرد که تل آویو به آزادی عمل در هوا نیاز دارد، اما می تواند به رویارویی با مسکو منجر شود. با این حال، این سیاستمدار تأکید کرد که او چنین تحولی از رویدادها را نمی خواهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала