در مریخ، خرس پیدا شد + عکس

CC BY-SA 3.0 / ESA/DLR/FU Berlin / Вид под углом к ​​одному из разломов, образующих систему Cerberus Fossae на Марсе
Вид под углом к ​​одному из разломов, образующих систему Cerberus Fossae на Марсе - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.01.2023
Telegram
ماهواره ناسا از قطعه‌ای از نقش برجسته بر روی سطح مریخ، شبیه به صورت خرس عکس گرفت.
در حالی که دانشمندان در حال انتشار عکس‌های جدیدی از سطح مریخ هستند و دیگران در حال ساختن تئوری‌های توطئه هستند، اسپوتنیک به شما پیشنهاد می‌کند به یک خرس زیبا که در صحرای وسیع سیاره سرخ گم شده است نگاه کنید.
تصویر جدیدی از این سیاره منتشر شده است که در آن به راحتی می توانید یک خرس را با ظاهری آشکارا ترسیده ببینید. البته در مریخ خرسی وجود ندارد، فقط چند دهانه، تپه و شکاف در سطح مریخ است.
کارشناسان " های رایز" گزارش دادند که "دماغ" خرس به خاطر وجود دریچه آتشفشانی یا گلی تشکیل شده است. اندازه " صورت " خرس مریخی حدود 2000 متر است.
پاریدولیا یا معنی‌پنداری توانایی مغز انسان در پیدا کردن اشکال در پدیده‌های طبیعی دیگر است. مغز ما شروع به جستجوی تصاویر آشنا در اجسام بی جان می کند. این مهارت به اجداد ما کمک کرد تا از شکارچیان پنهان شوند و از خطر جلوگیری کنند.
گاهی اوقات تصویری از یک شی واقعی را مشاهده می کنیم و ویژگی ها یا معانی ناموجودی را به آن نسبت می دهیم (ما فقط در مورد چهره ها صحبت نمی کنیم). این پدیده می تواند یافته های شگفت انگیز مردم در مریخ را توضیح دهد، به عنوان مثال:
پاریدولیا یا معنی‌پنداری توانایی مغز انسان در پیدا کردن اشکال در پدیده‌های طبیعی دیگر است. از مشهورترین نمونه‌های فضایی آن می‌توان به دیدن چهره‌ یک انسان در سیاره سرخ اشاره کرد که به چهره مریخ مشهور شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала