چهارمین بسته تحریمی اروپا علیه ایران با قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سیاه

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.01.2023
Telegram
اتحادیه اروپا چهارمین بسته تحریمی را برای "نقض حقوق بشر در ایران" تصویب کرد.
به گزارش اسپوتنیک، این موضوع در بیانیه شورای اتحادیه اروپا که روز دوشنبه در مجله رسمی اتحادیه اروپا منتشر شد، آمده است. فهرست سیاه شامل 18 شخص حقیقی و 19 شخص حقوقی از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تمامی یگان‌های آن در استان‌های مختلف ایران است.
در این بیانیه ذکر شده است: 18 نفر و 19 شخص حقوقی در لیست سیاه قرار دارند. این فهرست شامل نمایندگان دولت، فرمانداران استان ها و مقامات محلی، نمایندگان مجلس و مقامات امنیتی است. از مجموع 19 شخصیت حقوقی 12 شخصیت حقوقی از سپاه و ساختارهای منطقه ای آن هستند. تمامی دارایی های افراد موجود در فهرست در اروپا در معرض مسدود شدن است، تجارت های اروپایی از هرگونه تماس با آنها منع شده اند و افراد نیز از ورود به اتحادیه اروپا منع می شوند.
همانطور که ژان آسلبورن وزیر امور خارجه لوکزامبورگ در بدو ورود به نشست وزرای امور خارجه توضیح داد، اتحادیه اروپا نمی تواند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست سازمان های تروریستی قرار دهد، برای این امر لازم است دادگاه حداقل یکی از کشورهای اتحادیه اروپا حکم کند که این سازمان یک حمله تروریستی در خاک خود در اروپا انجام داده است. اما اتحادیه اروپا می تواند به راحتی تحریم هایی را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعمال کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала