رئیسی: ایران اجرای کامل توافقات با روسیه را دنبال می‌کند

رئیسی
رئیسی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.01.2023
Telegram
رئیس جمهور ایران با بیان اینکه ایران اجرای کامل توافقات با روسیه را دنبال می‌کند، گفت: "ظرفیت‌های دو طرف می‌تواند مکمل یکدیگر باشد و بهره‌گیری از آنها علاوه بر تامین منافع دو کشور، می‌تواند منافع منطقه‌ای نیز ایجاد کند".
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از ایرنا، ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران بعد از ظهر دوشنبه در دیدار "ویاچسلاو والودین" رئیس دومای روسیه، با بیان اینکه روابط اقتصادی تهران و مسکو به شکل مستمر در حال تقویت و ارتقا است، گفت: "دو کشور در حوزه‌های مختلف تجاری، انرژی، ترانزیت و حمل و نقل ظرفیت‌های متنوع و متعددی دارند که می‌تواند در زمینه گسترش همکاری‌ها فعال شود".
رئیس جمهور ایران همچنین با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اجرای کامل توافقات با روسیه را دنبال می‌کند، افزود: "ظرفیت‌های دو طرف می‌تواند مکمل یکدیگر باشد و بهره‌گیری از آنها علاوه بر تامین منافع دو کشور، می‌تواند منافع منطقه‌ای نیز ایجاد کند".
"ویاچسلاو والودین" رئیس دومای دولتی روسیه نیز در این دیدار مواضع رئیس جمهور ایران درباره تقویت روابط منطقه‌ای و همسایگی را تسهیل کننده گسترش همکاری‌های دو کشور دانست و گفت: "فدراسیون روسیه نیز همین رویکرد و نظر را درباره ارتقای سطح تعاملات با جمهوری اسلامی ایران دارد و دستور کار ما بر اساس اراده سران دو کشور تلاش برای توسعه مستمر همکاری‌ها است".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала