شش سند محرمانه دیگر در خانه بایدن پیدا شد

© Sputnik / Pavel Bednyakov /  مراجعه به بانک تصاویر بایدن اوکراینی ها را ایرانی ها خواند
بایدن اوکراینی ها را ایرانی ها خواند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.01.2023
Telegram
در بازرسی خانه بایدن در دلاور شش سند محرمانه دیگر پیدا شد.
به گزارش اسپوتنیک، باب بائر، وکیل رئیس دولت، گفت که مقامات وزارت دادگستری ایالات متحده خانه شخصی رئیس جمهور جو بایدن را در ویلمینگتون، دلاور بازرسی کردند و شش سند محرمانه دیگر را پیدا کردند.
در بیانیه آمده است: دیروز، وزارت دادگستری بازرسی کامل از خانه رئیس جمهور در ویلمینگتون را تکمیل کرد.
این وکیل خاطرنشان کرد که جستجو بیش از 12 ساعت به طول انجامید و تمام محل را تحت پوشش قرار داد. بائر گفت که این رویه با حضور وکلای رئیس جمهور و نمایندگان کاخ سفید برگزار شد.
او گفت که وزارت دادگستری، در نتیجه جستجو، شش سند طبقه بندی شده را با خود برد که یکی از آنها به دوران حضور بایدن در سنا و دیگری به عنوان معاون رئیس جمهور بازمی گردد.
رسانه های آمریکایی پیشتر گزارش داده بودند که در دفتر بایدن در اتاق فکری به نام وی در واشنگتن، اسناد محرمانه پیدا شده است. این اسناد که مربوط به زمانی است که رئیس فعلی دولت معاون رئیس جمهور بود، در آستانه انتخابات میان دوره ای در اوایل نوامبر توسط معتمدان وی کشف شد.
کاخ سفید اذعان کرد که بایدن از این فضاهای اداری در واشنگتن از سال 2017 تا 2020 استفاده کرده است. بر اساس گزارش رسانه‌ها، در میان اسناد محرمانه، داده‌های اطلاعاتی و مطالبی از جلسات توجیهی درباره اوکراین، ایران و بریتانیا وجود داشت که تاریخ آن‌ها بین سال‌های 2013-2016 است. رئیس جمهور ایالات متحده گفت که این کشف برای او غافلگیر کننده است و او از محتوای این اوراق چیزی نمی داند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала