امیرعبداللهیان: ریاکاری آمریکایی‌ها در فضای رسانه‌ای ادامه دارد

© Sputnik / Evgeniy Biyatov /  مراجعه به بانک تصاویر عبداللهیان: طرح صلح پیشنهادی ایران برای سوریه به سازمان ملل ارائه می شود
عبداللهیان: طرح صلح پیشنهادی ایران برای سوریه به سازمان ملل ارائه می شود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.01.2023
اشتراک
وزیر خارجه ایران تاکید کرد، امروز در اروپا احساسات وجود دارد و عقلانیت حاکم نیست و امیدوارم عقلانیت در شورای خارجی اروپا حاکم باشد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، "حسین امیرعبداللهیان" تصریح کرد "مسیر تبادل پیام‌ها در ارتباط با مذاکرات رفع تحریم‌ها همچنان ادامه دارد. ما در مسیر دستیابی به توافق، گام‌هایی را تعریف کرده‌ایم و فکر می‌کنیم در آینده‌ای نزدیک یکی از این گام‌ها عملیاتی می‌شود".
وی افزود در پاسخ به پیام آمریکایی‌ها که به‌صورت مستمر در این زمینه انجام می‌شود، چارچوبی را تعریف کرده‌ایم و بر همان اساس پیش می‌رویم.
وزیر خارجه ایران تاکید کرد: "آمریکایی‌ها که از سه کشور اروپایی زودتر فهمیدند که در پی ناآرامی‌ها در ایران خبری نیست، برای بازگشت به برجام تاکید و اصرار دارند. گرچه در فضای رسانه‌ای ریاکاری خود را ادامه می‌دهند".
امیرعبداللهیان خاطر نشان کرد امروز در اروپا احساسات وجود دارد و عقلانیت حاکم نیست و امیدوارم عقلانیت در شورای خارجی اروپا حاکم باشد.
وی اظهار داشت، "بورل (مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا) به صراحت به من گفت مصوبه پارلمان اروپا احساسی است و آن‌ها می‌خواستند نگرانی خود را بیان کنند".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала