تصمیم غیر قابل انتظار نخست وزیر نیوزیلند + ویدئو

© AFP 2023 / Ludovic MarinПремьер-министр Новой Зеландии Джасинда Ардерн. Архивное фото
Премьер-министр Новой Зеландии Джасинда Ардерн. Архивное фото - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.01.2023
Telegram
جاسیندا آردرن، در اقدامی غافلگیر کننده استعفای خود را از سمت نخست وزیری و رهبر حزب کارگر نیوزیلند اعلام کرد
به گزارش اسپوتنیک، جاسیندا آردرن، نخست‌ وزیر نیوزیلند در یک کنفرانس خبری گفت: "این تابستان، امیدوار بودم راهی پیدا کنم که نه فقط برای یک سال دیگر، بلکه برای یک دوره دیگر آماده شوم - اما نتوانستم این کار را انجام دهم. می‌ دانم که بعد از این تصمیم بحث های زیادی در مورد اینکه دلیل "واقعی" کارم چیست، وجود خواهد داشت. تنها چیز جالبی که می‌ یابید این است که پس از گذشت شش سال از چند چالش بزرگ، من هم یک آدم هستم، سیاستمداران انسان هستند. ما هر آنچه را که می‌ توانیم می‌ دهیم، تا زمانی که بتوانیم و سپس زمان آن فرا میرسد و برای من، زمانش رسیده است."
آردرن، ۴۲ ساله، در حالی سعی می‌ کرد اشک‌ هایش را نگه دارد، گفت که پنج سال و نیم سختی را به عنوان نخست‌ وزیر سپری کرده و او را خسته کرده. او ادامه داد که انرژی لازم برای ادامه این نقش را ندارد او نیز یک انسان است و نیاز به کناره‌ گیری دارد و حداکثر تا اوایل فوریه استعفا خواهد داد و به دنبال انتخاب مجدد نخواهد بود.
او گفت: "من می‌روم، زیرا چنین نقش ممتازی مسئولیت نیز به همراه دارد."رویترز همچنین در این رابطه آردرن به شرکت کنندگان در نشست حزب کارگر در شهر ناپیر گفت: "مسئولیت این است که بدانید چه زمانی فرد مناسبی برای رهبری هستید و همچنین چه زمانی نیستید. من می‌دانم که این کار چه چیزی را می‌طلبد و من می‌دانم که دیگر آنقدر ذخیره ندارم که بتوانم عدالت را انجام دهم. ساده است."
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала