پنتاگون نتوانست رضایت آلمان را برای انتقال تانک به اوکراین جلب کند

© Photo / IRNAپنتاگون
پنتاگون - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.01.2023
Telegram
رئیس پنتاگون نتوانست موافقت بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع جدید آلمان را با انتقال تانک های آلمانی به اوکراین کسب کند.
به گزارش اسپوتنیک، سی ان ان به نقل از منابعی در دولت آمریکا گزارش می دهد که لوید آستین، رئیس پنتاگون نتوانست موافقت بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع جدید آلمان را با انتقال تانک های آلمانی به اوکراین کسب کند..
منابع به این کانال گفتند که این موضوع هنوز پیش از نشست روز جمعه در رامشتاین حل نشده است و "تعجب‌آور خواهد بود" که اگر آلمان با وجود تلاش‌های وزیر دفاع آمریکا نظر خود را تغییر دهد.
یک مقام ارشد دولت بیان کرد که آلمان تنها به شرط اقدامی مشابه از طرف آمریکا حاضر است با ارائه تانک ها به کی یف موافقت می کند و نمی خواهد گزینه های دیگر را بررسی کند.
این کانال تلویزیونی گزارش می دهد که خواسته های آلمان موجب عصبانیت افزون دولت رییس جمهوری بایدن شده است.
این مقام آمریکایی بیان کرد: "این احمقانه است. آنها (مقامات آلمانی) فکر می کنند که این یک چیز است، اما اینطور نیست. به نظر نمی رسد آنها تفاوت را درک کنند."
پنتاگون بارها عدم تمایل به ارسال تانک های آبرامز به اوکراین را به دلیل هزینه نگهداری آنها مطرح کرده است.
همانطور که رویترز روز قبل گزارش داده بود، رئیس وزارت دفاع آمریکا در دیدار با همتای آلمانی خود قصد داشت در موضوع تامین خودروهای جنگی بر او "فشار" بیاورد.
آلمان تاکنون از تحویل لئوپارد 2 به اوکراین خودداری کرده است. در روزهای اخیر، فشار بر اولاف شولز صدراعظم در این زمینه به طرز چشمگیری افزایش یافته است. چندین سران کشورهای اتحادیه اروپا علناً از او خواسته اند که این تصمیم را بپذیرد.
روسیه از 24 فوریه عملیات ویژه نظامی در اوکراین را آغاز کرده است. ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز به نوبه خود میلیاردها دلار برای تسلیحات نیروهای مسلح اوکراین اختصاص دادند. مسکو بارها خاطرنشان کرده است که غرب به دنبال طولانی کردن درگیری است. همانطور که در وزارت دفاع روسیه تاکید شده است، انبارهای دارای مهمات خارجی به اهداف قانونی برای نیروهای هوافضای روسیه در جمهوری همسایه تبدیل خواهند شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала