آمادگی راه‌اندازی خط مسافری چابهار- عمان

© Photo / IRNAکشتیرانی والفجر
کشتیرانی والفجر - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.01.2023
Telegram
سخنگوی کشتیرانی والفجر از فعال شدن خط منظم کشتیرانی چابهار به بندر هند خبرداد و گفت: ۱۵ سفر دریایی از چابهار به بنادر هند و بالعکس طی سه ماه اخیر انجام شده است.
به گزارش اسپوتنیک و به نقل از ایرنا ، عباس کابوسی، سخنگوی کشتیرانی والفجر بیان کرد: طی سه ماه اخیر، ۱۵ سفر دریایی از بندر چابهار به بنادر هند و بالعکس انجام شده است؛ این در حالی است که تردد از بندر چابهار به کشورهای شرق دور از جمله هند رو به رشد است.
وی افزود: نخستین شناور با ظرفیت کامل ۵۵۰ TEU کانتینر طی هفته‌های گذشته از بنادر هند به چابهار رسیده و بار آن به صورت کامل تخلیه شده است.هم اکنون شرکت کشتیرانی والفجر خط کشتیرانی منظم و مستقیمی را به بنادر هند برقرار کرده است که آماده حمل کالا بین این بنادر و بندر چابهار است.
کابوسی تاکید کرد: شرکت کشتیرانی والفجر، در مسیر بنادر جنوبی خلیج فارس به چابهار با کاهش نرخ کرایه حمل و بهبود برنامه زمانبندی‌ها، زمان حمل بار در این مسیر را نیز کاهش داده است.
وی با اشاره به فعالیت این شرکت در بخش حمل‌و نقل مسافری نیز اعلام‌کرد: با رفع محدودیت‌های کرونایی طی سال جاری خطوط مسافری از بندرعباس به شارجه، بندر لنگه به دبی و خرمشهر به کویت فعالیت عادی خود را داشته‌اند و با توجه به افزایش نرخ بلیط هواپیما در مسیرهای یاد شده، استقبال مسافران از سفر با شناورهای مسافری کشتیرانی والفجر افزایش داشته است.
وی افزود: بر این اساس کشتیرانی والفجر طی ۹ ماهه سال جاری نزدیک به ۷۰ هزار نفر مسافر در خطوط یاد شده جابجا کرده و طی مدت یاد شده نیز افزایش کیفیت خدمات از جمله اجرای پروتکل‌های بهداشتی کرونایی و همچنین بهبود پذیرایی از مسافران را در دستور کار قرار داده است.
کابوسی خاطر نشان کرد: در صورت تامین سوخت یارانه‌ای، کشتیرانی والفجر آمادگی آن را دارد که خط مسافری چابهار به عمان را نیز در اسرع وقت راه‌اندازی و برقرار سازد.
سخنگوی شرکت والفجر گفت: در بخش فراساحل نیز کشتیرانی والفجر با دارا بودن جوان ترین و بزرگترین ناوگان تحت پرچم ایران فعالیت‌های خود را توسعه داده است.
به گزارش ایرنا ۱۱ فروند شناور فراساحل متعلق به این کشتیرانی به صورت کامل تحت پرچم ایران فعالیت کرده است که بعضا به عنوان شناور تحت پرچم ملی در نوع خود کم نظیر هستند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала