کاخ سفید مقایسه سیاست آمریکا با اقدامات هیتلر را توهین آمیز خواند

© AP Photo / Susan Walshجان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا
جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.01.2023
Telegram
جان کربی بیان کرد که تلاش برای اعمال مقایسه ایالات متحده با "هیتلر و هولوکاست" واقعا توهین آمیز است.
به گزارش اسپوتنیک، کاخ سفید اظهارات سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه را "توهین آمیز"، "مضحک" و "مهمل " خواند. پیشتر، سرگی لاوروف اعلام کرد که هدف سیاست غرب "راه حل نهایی مسئله روسی" است و آن را با تلاش های آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی برای نابودی یهودیت یهودیان مقایسه کرد.
جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی ایالات متحده در یک نشست خبری گفت: “ اولین واکنش این است که او چگونه جرأت می کند هر چیزی را با هولوکاست مقایسه کند، هر چیزی، چه رسد به جنگ (در اوکراین) که آنها شروع کردند.”
لاوروف در یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو بیان کرد که ایالات متحده درست مانند ناپلئون و هیتلر، یک ائتلاف ضد روسی تشکیل داده است و با جنگ نیابتی از طریق اوکراین ، با همان هدف "مسأله روسی" علیه کشور ما می جنگد. درست مانند هیتلر که می خواست در نهایت "مسأله یهودی" را حل کند.
کربی گفت: "این... مهمل است. سزاوار پاسخ نیست." به گفته وی، تلاش برای اعمال مقایسه ایالات متحده با "هیتلر و هولوکاست" به شیوه ای "واقعا توهین آمیز" ادامه دارد. این مقام، اظهاراتی را که کشورهای غربی “حق وجود روسیه را به خطر می اندازند” مضحک خواند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала