- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

در سواستوپل، هفت پهپاد در یک روز سرنگون شدند

سواستوپل
سواستوپل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.01.2023
Telegram
فرماندار سواستوپل: حمله مجدد پهپادها. سامانه های پدافند هوایی یک پهپاد را بر فراز دریا در جهت بلبک سرنگون کردند.
به گزارش اسپوتنیک، میخائیل رازوژایف فرماندار شهر سواستوپل در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که دو پهپاد دیگر در سواستوپل سرنگون شدند.
وی نوشت: "حمله مجدد پهپادها. سامانه های پدافند هوایی یک پهپاد را بر فراز دریا در جهت بلبک سرنگون کردند."
کمی بعد فرماندار تصریح کرد که تعداد پهپادهای رهگیری شده به سه فروند رسیده است. اولین آن ها در شب بر فراز خلیج سواستوپل نابود شد.
از ابتدای سال جاری میلادی، نیروهای اوکراینی چندین بار با هواپیماهای بدون سرنشین به کریمه حمله کردند. همه این تلاش ها خنثی شدند.
میخائیل رازوژایف فرماندار شهر سواستوپل در ادامه نوشت:« آنها می نویسند که انفجارهایی در شهر رخ می دهد و از آنها می خواهند که برای آنها تأییدیه بفرستند. ما تأیید می کنیم که همه چیز در شهر قهرمان آرام است."
پهپادهای ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.12.2022
اسرائیل از طریق ناتو اطلاعاتی درباره پهپاد‌های ایرانی در اختیار اوکراین قرار داده است
روسیه بامداد روز پنجشنبه ۲۴فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "غیر نازی سازی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
پوتین خطاب به شهروندان خود گفت که شرایط "نیازمند اقدام قاطع و فوری" است، زیرا جمهوری‌های دونباس درخواست کمک کرده‌اند. به گفته رهبر روسیه، تمام مسئولیت این خونریزی بر عهده وجدان رژیم حاکم بر اوکراین خواهد بود.
در همین حال، نیروهای امنیتی اوکراین در حال استقرار چندین موشک انداز درست در مناطق مسکونی کی یف و سایر شهرهای اوکراین هستند. پوتین آن را یک تاکتیک تروریستی خواند.
عملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند. روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است. مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع به جلو نرفت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала