- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

وقوع انفجاراتی در پایتخت اوکراین

© REUTERS / Gleb Garanichکی یف اوکراین
کی یف اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.01.2023
Telegram
نشریه اوکراینی "زرکالو ندلی" Zerkalo Nedeli)) نوشت امروز صدای انفجاراتی در کی یف شنیده شده است.
به گزارش اسپوتنیک، این نشریه در یک کانال تلگرامی خود اعلام کرد: "کی یف! انفجار در ساحل چپ. هشدار حمله هوایی در کیف اعلام نشده است. وقوع انفجارها در شهر بوچا (استان کی یف) نیز گزارش شده است."
به گفته این نشریه، علاوه بر این، صدای انفجارهایی نیز در بخش تحت کنترل کی یف از استان زاپروژیا شنیده می شود.
شورای امنیت سازمان ملل  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.01.2023
روسیه برای دفاع از کلیسای ارتدکس اوکراین درخواست تشکیل جلسه شورای امنیت کرد
روسیه 24 فوریه سال 2022 عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامیده است. به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "غیرملیتاریزه کردن و نازی زدایی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در منطقه دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
حملات نیروهای مسلح روسیه به زیرساخت های اوکراین 10 اکتبر سال 2022، دو روز پس از حمله تروریستی به پل کریمه که به گفته مقامات روسیه، سرویس های ویژه اوکراین در ورای آن بودند، آغاز شد. این حملات به تاسیسات انرژی، صنایع دفاعی، فرماندهی نظامی و ارتباطات در سراسر این کشور، از خارکف و کی یف تا لووف و ایوانو فرانکیفسک انجام می شود. از آن زمان، هشدارهای حمله هوایی هر روز در مناطق اوکراین و گاهی در سراسر کشور اعلام می شود. دنیس شمیگال، نخست وزیر اوکراین اعلام کرد، تقریبا نیمی از سیستم انرژی این کشور از کار افتاده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала