واشنگتن حفاظت از پامپئو و هوک را تمدید کرد

© Fotolia / Garyایالات متحده برای سپاه برنامه هایی در سر دارد
ایالات متحده برای سپاه برنامه هایی در سر دارد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.01.2023
Telegram
دولت آمریکا از بیم ایران، تدابیر خود را برای حفاظت از دو تن از مقامات ضدایرانی دولت دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور سابق این کشور تمدید کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، آسوشیتدپرس گزارش داده است که دولت آمریکا تدابیر خود را برای حفاظت از دو تن از مقامات ضدایرانی دولت دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور سابق این کشور تمدید کرده است.
"مایک پامپئو"، وزیر خارجه دولت دونالد ترامپ که مستقیما در جریان اقدام تروریستی منجر به شهادت سردار قاسم سلیمانی نقش داشت و همچنین "برایان هوک" از مقامات تحت امر پامپئو که نقشی آشکار در فشار حداکثری علیه ایران داشت، مقاماتی هستند که مورد اشاره آسوشیتدپرس قرار گرفته‌ اند.
در دو یادداشت جداگانه که وزارت امور خارجه آمریکا هفته گذشته برای کنگره این کشور ارسال کرده، تصریح شده است که تهدیدها علیه هوک و پامپئو "جدی و معتبر" است.
از زمانی که در ژانویه 2021، هوک وزارت خارجه آمریکا را ترک گفته، این دهمین بار است که حفاظت از او تمدید می‌شود. در خصوص پامپئو نیز اقدام هفته گذشته به‌ منزله هفتمین تمدید حفاظت بود.
پیش از این در مارس سال گذشته میلادی نیز همین خبرگزاری آمریکایی گزارش داده بود که دولت آمریکا ماهانه برای تامین جانی 24 ساعته این دو مقام سابق، 2 میلیون دلار هزینه می‌کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала