محکومیت تبعه بلژیکی به مجموعاً 40 سال زندان

© Fotolia / ThodonalСудебный молоток и книги
Судебный молоток и книги - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.01.2023
اشتراک
دادگاه انقلاب اسلامی تهران برای اتهامات تبعه بلژیک که چندی پیش دستگیر شده بود حکم بدوی صادر کرد. این جاسوس بلژیکی در مجموع به ۴۰ سال زندان محکوم شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مرکز رسانه ای قوه قضائیه ایران، دادگاه انقلاب اسلامی تهران برای اتهامات تبعه بلژیک که چندی پیش دستگیر شده بود حکم بدوی صادر کرد.
بر اساس حکم صادر شده از سوی دادگاه انقلاب اسلامی تهران "الیویر وند کاستیل"، فرزند برنارد، متولد سال 1981 با 4 عنوان اتهامی در دادگاه محاکمه شده است که در پایان دادگاه انقلاب اسلامی تهران در هر 4 عنوان اتهامی وی را مستحق مجازات دانسته است.
بر اساس کیفرخواست صادر شده الیویر وند کاستیل به "جاسوسی علیه جمهوری اسلامی ایران به نفع سرویس اطلاعاتی بیگانه"، "همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران"، "قاچاق حرفه‌ای ارز به مبلغ 500 هزار دلار و پولشویی به همین میزان"، متهم بوده است
دادگاه پس از برگزاری جلسات دادگاه با حضور معاون دادستان، متهم و وکیل مدافع وی در نهایت در رابطه با اتهام اول، جاسوسی علیه جمهوری اسلامی ایران به نفع سرویس اطلاعاتی بیگانه، تبعه بلژیک را به 12.5 سال حبس محکوم کرده است همچنین دادگاه انقلاب اسلامی تهران در مورد اتهام دوم، همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، نیز وند کاستیل را به 12.5 سال حبس محکوم کرده است.
در مورد اتهام سوم، قاچاق حرفه‌ای ارز به مبلغ 500 هزار دلار، رئیس دادگاه برای تبعه بلژیک 2.5 سال حبس، ضبط ارز قاچاق، پرداخت جزای نقدی معادل دو برابر بهای ریالی دلارها به قیمت روز و 74 ضربه شلاق حکم صادر کرده است.
در مورد اتهام چهارم، پولشویی به میزان 500 هزار دلار، هم دادگاه انقلاب اسلامی تهران برای این فرد 12.5 سال حبس و مصادره اصل مال درآمد و عواید حاصل از ارتکاب جرم منشا و جرم پولشویی در نظر گرفته است.
حکم صادر شده بدوی و ظرف 20 روز در دادگاه تجدید نظر قابل اعتراض است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала