معاون رییس‌ جمهور ایران: ایران و عربستان آمادگی ادامه مذاکرات را دارند

© Photo / IRNAسیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران
سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.01.2023
Telegram
سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران گفت: ایران و عربستان آمادگی ادامه مذاکرات را دارند. تاکید ما استمرار گفت وگوهای بغداد است.
به گزارش اسپوتنیک،سیدمحمد حسینی درباره دیدار خود با وزیر خارجه عربستان در حاشیه مراسم تحلیف رئیس جمهور برزیل در برازیلیا، اظهار کرد: طرف عربستانی تاکید دارند که باید گفت‌وگوها ادامه یابد و موارد نگرانی دو طرف مطرح و حل و فصل شود تا روابط دو کشور مجدد برقرار شود.
وزیر امور خارجه عربستان: نوع روابط ما و ایران بر منطقه تاثیرگذار است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.01.2023
وزیر امور خارجه عربستان: نوع روابط ما و ایران بر منطقه تاثیرگذار است
وی ادامه داد: ما تاکید داریم گفت‌وگوهای بغداد استمرار یابد. پس از اغتشاشات اخیر کشور ، برخی کشورها مذاکرات را متوقف کردند، اما الان فهمیدند که باید با جمهوری اسلامی گفت‌وگوها را ادامه دهند.
حسینی همچنین افزود: شبکه ایران اینترنشنال نقش مهمی در اغتشاشات داشته که حتما باید مورد بررسی قرار گیرد. در همین گفت وگوها باید مطرح شود که اگر آنها نگرانی هایی مطرح می کنند، این طرف هم معلوم است که جنگ رسانه‌ای با حمایت عربستان انجام شده است. به هر حال دو طرف آمادگی ادامه مذاکرات دارند. الان روابط سیاسی دو کشور قطع است، در حالی که دو کشور می‌توانند در برخی زمینه‌ها اختلاف داشته باشند ولی روابط سیاسی آنها برقرار باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала