برلین: دلیلی برای آغاز مجدد مذاکرات برجام نمی‌بینیم!

© AP Photo / Markus SchreiberПолицейские рядом с Главной рождественской елью у Бранденбургских ворот, у которой экоактивисты из организации "Последнее поколение" отпилили верхушку
Полицейские рядом с Главной рождественской елью у Бранденбургских ворот, у которой экоактивисты из организации Последнее поколение отпилили верхушку - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.12.2022
Telegram
وزارت خارجه آلمان در اقدامی مداخله جویانه به بهانه ناآرامی های پراکنده اخیر در ایران اعلام کرد: دلیلی برای آغاز مجدد مذاکرات برجام نمی‌بینیم!
به گزارش اسپوتنیک و به نقل از آناتولی، سخنگوی وزارت خارجه آلمان امروز چهارشنبه با نقض منشور ملل متحد در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، ناآرامی‌های پراکنده اخیر در ایران را بهانه کرد و گفت که برلین در شرایط فعلی دلیلی برای آغاز مجدد مذاکرات رفع تحریم‌های ضدایرانی نمی‌بیند!
بر اساس اعلام این رسانه، "کریستوفر برگر" سخنگوی وزارت خارجه آلمان در اقدامی مداخله جویانه اعلام کرد: از دیدگاه ما، در حال حاضر هیچ نشانه یا دلیلی برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ ای ایران (مذاکرات رفع تحریم‌های ضدایرانی) وجود ندارد.
وی در ادامه گفت که تمرکز اصلی برلین در حال حاضر حمایت از "مردم داخل خیابان" در ایران است نه عجله برای آغاز مجدد مذاکرات برجام!
"کریستوفر برگر" ادعا کرد: از طریق دور احتمالی (جدید) تحریم‌ها، فشار بر تهران را زیاد می‌کنیم!
از زمان آغاز اغتشاشات پراکنده در ایران، کشورهای غربی و آمریکا ضمن اعمال تحریم علیه مقامات حقوقی و حقیقی ایران، به تحریک و تشویق اغتشاش گران دامن زده اند.
پیشتر ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری در واکنش به اظهارات مداخله جویانه مقامات فرانسوی علیه ایران گفت: با توجه به اظهارات مقامات فرانسوی، رئیس جمهور این کشور و نوع رفتار و مواضعی که در خصوص تحولات داخلی ایران اتخاذ کردند و همچنین نوع رویکردی که پیش از این در قبال تحولات و اعتراضات داخلی در فرانسه و در قبال انتصابات کارگری اخیری که در این کشور افتاد و مواضع و رویکرد مقامات فرانسوی در این رابطه، به نظر می‌رسد همانطور که اروپایی‌ها تروریسم را به بد و خوب تقسیم می‌کنند، در این زمینه نیز اغتشاش را به خوب و بد تقسیم می‌کنند.
وی افزود: اگر اغتشاشات در ایران باشد، این اغتشاش خوب است، اما اگر در اروپا رخ دهد به اغتشاش بد می‌گویند و مقامات امنیتی با آن برخورد می‌کنند.
کنعانی تصریح کرد: دولت ایران، دولت مسئولیت پذیری است و این را در عمل اثبات کرد. دولت ایران، دولتی است که به نگاه شهروندان احترام می‌گذارد و در دوره چهار ساله با رأی مردم انتخاب می‌شود و به امنیت شهروندان توجه دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала