عربستان و چین ۳۴ قرارداد سرمایه گذاری امضا کردند

© Photo / IRNAسفر شی جین پینگ رهبر چین به عربستان سعودی
سفر شی جین پینگ رهبر  چین به عربستان سعودی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.12.2022
اشتراک
شرکت‌های سعودی و چینی در چارچوب سفر شی جین پینگ رهبر چین به عربستان سعودی، 34 قرارداد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف را امضا کردند.
به گزارش اسپوتنیک، این قراردادها با حضور خالد بن عبدالعزیز الفالح، وزیر سرمایه گذاری عربستان، و نمایندگانی از سازمان‌های دولتی مرتبط با بخش‌هایی که این توافق نامه‌ها حول آن بود، امضا شد.
توافقات بین دو طرف شامل بخش‌های انرژی سبز، هیدروژن سبز، فتوولتائیک خورشیدی، فناوری اطلاعات، حمل و نقل، لجستیک، صنایع پزشکی، مسکن و ساخت و ساز است.
وزیر سرمایه گذاری عربستان سعودی تأیید کرد که این توافقنامه‌ها منعکس کننده اشتیاق سعودی برای توسعه روابط در همه زمینه‌ها از جمله اقتصادی و سرمایه‌گذاری با جمهوری چین است.
ریاض - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.10.2022
رایزنی‌ عربستان با چین در بحبوحه ناآرامی‌ در بازار جهانی نفت
الفالح در چارچوب صحبت‌های خود درباره سفر رئیس جمهور چین به پادشاهی عربستان گفت: این سفر نشان دهنده اشتیاق رهبران دو کشور برای توسعه و تقویت روابط و مشارکت دو کشور در همه زمینه‌ها به ویژه اقتصادی است. این سفر به افزایش سرعت همکاری‌های اقتصادی و سرمایه گذاری بین دو کشور کمک می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: وزارت سرمایه‌گذاری با همکاری بسیاری از شرکا در بخش‌های دولتی و خصوصی در این کشور تلاش می‌کند تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری ممتاز را یافته و سرمایه‌گذاری‌ها را به سمت آنها جذب و زیرساخت‌های حمایتی، جذاب و محرک را فراهم کند.
شایان ذکر است که حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۳۰۴ میلیارد ریال بوده و در سه ماهه سوم سال جاری ۱۰۳ میلیارد ریال به ثبت رسیده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала