وزیر امور خارجه مجارستان: اتحادیه اروپا بازنده است

© Sputnik / Valeriy Melnikovپیتر سیارتو، وزیر امور خارجه مجارستان
پیتر سیارتو، وزیر امور خارجه مجارستان  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.11.2022
Telegram
وزیر امور خارجه مجارستان: اتحادیه اروپا بازنده است
وزیر امور خارجه مجارستان گفت: آمریکا از رکود اقتصادی ناشی از جنگ اوکراین و تحریم‌های ضدروسی بهره می‌برد و اتحادیه اروپا بازنده این جنگ است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تاس، "پیتر سیارتو"، امروز (جمعه) در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به بحران انرژی در اروپا، افزود: اگر نگاهی به اقتصاد جهانی بیاندازیم، می بینیم که اتحادیه اروپا بازنده است.
این دیپلمات مجارستانی تصریح کرد: جایگاه اقتصاد آمریکا در این دوره ارتقا یافته است. حرکت اقتصاد اروپا به سمت رکود، خبر خوبی برای اقتصاد آمریکاست و واشنگتن احتمالا از آن منتفع شده است.
وزیر امور خارجه مجارستان، قانون آمریکا برای کاهش تورم، اعمال محدودیت روی فروش وسایل الکتریکی ساخت اروپا در بازار این کشور و اعمال تعرفه روی آلومینیوم وارداتی را از جمله اقداماتی دانست که تردیدها درباره نقض قوانین تجارت جهانی توسط واشنگتن را افزایش می دهد.
وی خواستار اقدام متقابل اتحادیه اروپا در مقابل آمریکا، برای حمایت از شرکت های اروپایی و اقتصاد این منطقه شد.
روابط اتحادیه اروپا و روسیه از زمان شروع جنگ اوکراین در ماه فوریه تیره شد. بروکسل تاکنون هشت بسته تحریمی علیه مسکو اعمال کرده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند تحریم های اروپا علیه کرملین اثر معکوس داشته و تحریم کنندگان با مشکلات بیشتری در حوزه تامین مواد غذایی و انرژی مواجه شده اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала