- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

وزارت دفاع روسیه: حمله دسته جمعی نیروهای روسیه انتقال ذخایر نیروهای مسلح اوکراین را مختل کرد

© Sputnik / Viktor Antonyuk /  مراجعه به بانک تصاویر Вертолет КА-52 отстреливает тепловые ловушки после стрельбы по позициям ВСУ в зоне проведения специальной военной операции в Донецкой области
Вертолет КА-52 отстреливает тепловые ловушки после стрельбы по позициям ВСУ в зоне проведения специальной военной операции в Донецкой области - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.11.2022
Telegram
وزارت دفاع روسیه: حمله دسته جمعی نیروهای روسیه انتقال ذخایر نیروهای مسلح اوکراین را مختل کرد
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نظامیان روسیه دیروز درهنگام موشک باران گسترده مواضع سیستم کنترل نظامی اوکراین مرتبط با زیر ساخت انرژی، تمام اهداف تعیین شده را منهدم کردند.
در خبری از این وزارتخانه گفته می شود:" با این حملات انتقال ذخایر نظامی، تسلیحات خارجی، تکنیک نظامی و ذخایر جنگی از طریق راه آهن در مناطق عملیات جنگی مختل شد."
این وزارتخانه افزود: " هیچ حمله ای در حدود شهر کی یف صورت نگرفته است. وزارت دفاع روسیه تمامی ویرانی های اعلام شده توسط مقامات اوکراین را "حاصل سقوط موشک های پدافند هوایی خارجی و اوکراینی مستقر در مناطق مسکونی" خواند.
نیروهای مسلح روسیه از 10 اکتبر، دو روز پس از انفجار در پل کریمه، که مسکو معتقد است سازمان امنیت اوکراین در ورای آن است، حملات گسترده ای را به زیرساخت های نظامی و انرژی اوکراین انجام داده است.
از آن زمان، هشدارهای حمله هوایی هر روز در مناطق اوکراین و گاهی در سراسر کشور اعلام می شود. ولودیمیر زلنسکی اول نوامبر گفت که حدود 40 درصد از زیرساخت های انرژی در اوکراین آسیب دیده است که منجر به قطعی گسترده برق شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала