آمادگی پلیس انگلیس برای حفاظت از شبکه تلویزیونی "ایران اینترنشنال"

© Depositphotos.com / BrianAJacksonپلیس بریتانیا
پلیس بریتانیا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.11.2022
Telegram
آمادگی پلیس انگلیس برای حفاظت از شبکه تلویزیونی "ایران اینترنشنال"
پلیس انگلیس خودروهای واکنش به حملات مسلحانه را برای حفاظت از شبکه تلویزیونی "ایران اینترنشنال" در غرب لندن مستقر کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه "تایمز" انگلیس گزارش داد اسکاتلند یارد "مرکز پلیس شهر لندن "خودروهای واکنش به حملات مسلحانه را در خارج از ساختمان شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال در این شهر مستقر کرده است. به ادعای این گزارش این اقدام بعد از آن انجام شده که خبرنگاران این شبکه از سوی تهران تهدید شدند.
در گزارش تایمز ادعا شده که هفته گذشته پلیس انگلیس به دو خبرنگار این شبکه مستقر در لندن هشدار داد که با تهدید معتبر جانی از سوی نیروهای امنیتی ایران مواجه هستند.
این شبکه که از ابتدای اغتشاشات در ایران با دروغ‌پردازی و اخبار جعلی به تهییج و تحریک اغتشاشگران در ایران دست زده، طبق این گزارش، ایران را به هدف قرار دادن دو خبرنگار ایرانی- بریتانیایی خود متهم کرده است.
در واکنش به اقدامات تروریستی این شبکه سعودی، وزارت جمهوری اسلامی ایران اواخر مهرماه آن را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.
در بیانیه این وزارتخانه آمده بود: وزارت امور خارجه ایران بر اساس مصوبات مراجع ذیربط، در چارچوب قواعد حقوقی مرتبط و سازوکارهای تحریمی مربوطه و به عنوان عمل متقابل، تعدادی از نهادها و اشخاص بریتانیایی را به دلیل اقدامات عامدانه آنان در حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی، ترویج و تحریک به تروریسم، خشونت و نفرت پراکنی و نقض حقوق بشر تحریم می‌کند. اشخاص حقیقی و حقوقی فهرست شده، از جمله فعالیت‌هایی کرده‌اند که منجر به اغتشاش، خشونت و اقدامات تروریستی علیه ملت ایران شده است.
در این فهرست "مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا، ستاد ارتباطات دولت بریتانیا (GCHQ)، شرکت‌های ولانت مدیا، گلوبال مدیا و دی‌ام‌ای مدیا و بی.بی.سی فارسی و ایران اینترنشنال به عنوان شبکه‌های تحت پوشش آن‌ها" قرار داشتند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала